Szkolenie online

LEX Pomoc Społeczna - nowości w zasobach i obsługa serwisu

LEX Pomoc Społeczna - nowości w zasobach i obsługa serwisu
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Po intensywnym 2022 roku, zdominowanym przez różnego rodzaju dodatki pomocowe, czas przyjrzeć się temu, co ważne w szeroko rozumianej pomocy społecznej. Nadchodzące rewolucyjne zmiany w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (domowej), planowana duża nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, czy zmiana w systemie pieczy zastępczej to ważna zapowiedź nowych obowiązków, które czekają pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Podczas szkolenia przypomnimy także, jak dotrzeć do kompletu materiałów dotyczących dodatku elektrycznego i innych nowości w programie LEX Pomoc Społeczna.

Celem szkolenia jest przedstawienie Ci konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w codziennych zadaniach z obszaru pomocy społecznej. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów oraz zastosowaniu funkcji, które pomogą je katalogować i wrócić do nich ponownie, gdy znów będziesz ich potrzebował.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

I Część: Omówienie publikacji autorskich i urzędowych dot. zagadnień:
1. Nowelizacja systemu pieczy zastępczej
2. Przeciwdziałanie przemocy domowej – rewolucyjne zmiany
3. Planowane zmiany w ustawie o pomocy społecznej
4. Dodatek elektryczny – co warto wiedzieć

 

II Część: Omówienie kluczowych funkcjonalności serwisu LEX Pomoc Społeczna

1. Jak dotrzeć do potrzebnych informacji? Wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki i indeksu opracowanych merytorycznie haseł. Filtrowanie wyników.
2. Jak korzystać z porad ekspertów? Centrum Pomocy Profesjonalisty – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi.
3. Jak korzystać ze szkoleń online oraz nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
4. Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
5. Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie podatkowym? Alerty – ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
6. Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie, w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

Prelegenci

Prelegenci

Ewa Pomian - Jażdżewska

Ekspert w zakresie posługiwania się systemami informacji prawnej. Trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń biznesowych, produktowych oraz tworzeniu systemów rekrutacji, selekcji  i oceny kadr. Obecnie pełni funkcję trenera w Wolters Kluwer Polska, gdzie wspiera siły sprzedaży w rozwoju efektywności oraz prowadzi cykl webinarów dla użytkowników serwisów LEX. Wykłada także na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się:

20 marca 2023r. o godz. 8:00

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 7:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

 

Szkolenie potrwa ok 75 minut.

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com