Szkolenie online

Limity kosztów uzyskania przychodów na wydatki na usługi niematerialne i WNiP

Limity kosztów uzyskania przychodów na wydatki na usługi niematerialne i WNiP
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Od 1 stycznia 2018 r. weszło w życie wiele fundamentalnych zmian w zakresie CIT, które w zamierzeniu mają ograniczyć tzw. agresywną optymalizację podatkową i uszczelnić system podatkowy. Jedną z takich regulacji jest wprowadzenie limitu na odliczalność podatkową wydatków na określone usługi niematerialne i WNiP dokonywanych bezpośrednio lub pośrednio na rzecz podmiotów powiązanych.
Ograniczenia dotyczą przykładowo takich usług jak usługi doradcze, zarządzania i kontroli, reklamowe, przetwarzania danych, jak również opłat licencyjnych. Są to zatem kategorie usług, które są powszechne w obrocie gospodarczym i często wykorzystywane przez grupy kapitałowe.
Przedmiotem szkolenie online będzie przedstawienie zasad rozliczenia wydatków na usługi niematerialne / WNiP, jak również wskazanie obszarów, które są najbardziej kontrowersyjne dla podatników oraz stanowiska organów podatkowych w zakresie interpretacji nowych przepisów.

 

Partner merytoryczny szkolenia:

 

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wprowadzenie art. 15e u.p.d.o.p. i jego cel.

2. Katalog płatności podlegających limitowi oraz płatności poza zakresem limitu.

3. Zasady kalkulacji limitu.

4. Koszty usług i praw bezpośrednio związanych z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi.

5. Pozostałe ograniczenia limitu.

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Crido

Prelegenci

Prelegenci

Magdalena Olszewska

Menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Crido. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w firmie Wielkiej Czwórki oraz kancelarii podatkowej. Jest doradcą podatkowym, specjalistą w zakresie CIT, fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji podatkowych. 
Przeprowadziła kilkadziesiąt projektów typu due diligence (w tym vendor due diligence), zarówno dla sektora Private Equity, jak i klientów korporacyjnych. Doradzała klientom w zakresie wyboru formy transakcji, struktur akwizycyjnych, w tym planowaniu przepływów środków pieniężnych generowanych przez inwestycje. Wspierała klientów na różnych etapach negocjacji, w tym przy finalizowaniu umów sprzedaży (SPA). 
Brała udział w projektach opracowywania międzynarodowych oraz krajowych restrukturyzacji i reorganizacji, zarówno z perspektywy opracowania struktury, jej implementacji oraz wyjścia. Posiada doświadczenie w projektach dotyczących CIT, w tym przeglądów podatkowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 28 lutego 2019 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:

 

Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum ; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold ; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Optimum/Standard; Navigator Procedury Podatkowe 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner merytoryczny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com