Szkolenie online

Milczące załatwienie sprawy w kpa – uprawnienia i obowiązki organu administracji

Milczące załatwienie sprawy w kpa – uprawnienia i obowiązki organu administracji
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Administracja Premium/Optimum/Standard/Select. 

Szczegóły szkolenia

Cele

Cele

Zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego, które weszły w życie 1 czerwca 2017 r., nieustannie budzą wątpliwości. Jednym z najbardziej niejasnych zagadnień jest milczące załatwienie sprawy. Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia kluczowe dla praktyki stosowania tej instytucji:

  • dwie formy milczącego załatwienia sprawy,
  • milczące załatwienie sprawy a przepisy szczególne,
  • sprzeciw i konsekwencje jego wniesienia,
  • termin milczącego załatwienia sprawy i jego konsekwencje,
  • milczące załatwienie sprawy a odwołania,
  • milczące załatwienie sprawy a postępowania nadzwyczajne,
  • zaświadczenia o milczącym załatwieniu sprawy - wymogi formalne i konsekwencje,
  • analiza wybranych tez orzeczniczych dotyczących zgłoszenia robót budowlanych i ich zastosowanie do milczącego załatwienia sprawy.

Prelegenci

Prelegenci

dr Maciej J. Nowak

Radca prawny, kierownik pracowni Ekonomiki Przestrzennej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Autor kilkunastu książek, ponad tysiąca artykułów, licznych ekspertyz; ma doświadczenie praktyczne z zakresu spraw administracyjnych i sądowoadministracyjnych.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie skierowane jest do pracowników wszystkich urzędów administracji publicznej prowadzących postępowania administracyjne.

 

Ze względu na aktualny zakres zastosowania przepisów o milczącym załatwieniu sprawy szczególnie zapraszamy pracowników organów administracji architektoniczno-budowlanej (w starostwach powiatowych) oraz nadzoru budowlanego (w powiatowych inspektoratach nadzoru budowlanego), a także pracowników organów wyższego stopnia (w urzędach wojewódzkich i wojewódzkich inspektoratach nadzoru budowlanego).

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 lutego 2018 r. o godzinie 11:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Administracja Premium/Optimum/Standard/Select. 

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com