dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Milczące załatwienie sprawy w kpa – uprawnienia i obowiązki organu administracji

Milczące załatwienie sprawy w kpa – uprawnienia i obowiązki organu administracji
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Administracja Premium/Optimum/Standard/Select. 

Szczegóły szkolenia

Cele

Cele

Zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego, które weszły w życie 1 czerwca 2017 r., nieustannie budzą wątpliwości. Jednym z najbardziej niejasnych zagadnień jest milczące załatwienie sprawy. Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia kluczowe dla praktyki stosowania tej instytucji:

  • dwie formy milczącego załatwienia sprawy,
  • milczące załatwienie sprawy a przepisy szczególne,
  • sprzeciw i konsekwencje jego wniesienia,
  • termin milczącego załatwienia sprawy i jego konsekwencje,
  • milczące załatwienie sprawy a odwołania,
  • milczące załatwienie sprawy a postępowania nadzwyczajne,
  • zaświadczenia o milczącym załatwieniu sprawy - wymogi formalne i konsekwencje,
  • analiza wybranych tez orzeczniczych dotyczących zgłoszenia robót budowlanych i ich zastosowanie do milczącego załatwienia sprawy.

Prelegenci

Prelegenci

dr Maciej J. Nowak

Radca prawny, kierownik pracowni Ekonomiki Przestrzennej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Autor kilkunastu książek, ponad tysiąca artykułów, licznych ekspertyz; ma doświadczenie praktyczne z zakresu spraw administracyjnych i sądowoadministracyjnych.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie skierowane jest do pracowników wszystkich urzędów administracji publicznej prowadzących postępowania administracyjne.

 

Ze względu na aktualny zakres zastosowania przepisów o milczącym załatwieniu sprawy szczególnie zapraszamy pracowników organów administracji architektoniczno-budowlanej (w starostwach powiatowych) oraz nadzoru budowlanego (w powiatowych inspektoratach nadzoru budowlanego), a także pracowników organów wyższego stopnia (w urzędach wojewódzkich i wojewódzkich inspektoratach nadzoru budowlanego).

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 lutego 2018 r. o godzinie 11:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Administracja Premium/Optimum/Standard/Select. 

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com