Szkolenie online

Najważniejsze zmiany w PIT i CIT od 1.01.2020 r.

Najważniejsze zmiany w PIT i CIT od 1.01.2020 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W zasadzie z każdym kolejnym rokiem kalendarzowym dochodzi do nowelizacji przepisów regulujących PIT i CIT. Nie inaczej będzie z dniem 1 stycznia 2020 r., choć liczba wchodzących w życie w tej dacie zmian jest wyraźnie mniejsza niż w kilku poprzednich latach. Za to regulacje dotyczące tych zmian są zdecydowanie bardziej rozproszone, co może utrudniać podatnikom dotarcie do źródła danej zmiany i zapoznanie się z jej kształtem. Mniej liczne niż w ostatnich latach są zmiany mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Do takich zmian należy zaliczyć przede wszystkim nowe wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wykazujące związek z nowymi instytucjami na gruncie podatku od towarów i usług, takimi jak tzw. biała lista podatników oraz obowiązkowy dla określonych branż mechanizm podzielonej płatności. Te nowe wyłączenia są swoistymi sankcjami za naruszenie obowiązku dokonania zapłaty na rachunek bankowy ujawniony na tzw. białej liście podatników albo obowiązku dokonania zapłaty z zastosowaniem obligatoryjnego mechanizmu podzielonej płatności.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Zmiany w celu ograniczenia zatorów płatniczych (tj. nowe zasady zmniejszania podstawy opodatkowania o wartość nieuregulowanych wierzytelności o zapłatę oraz zwiększania podstawy opodatkowania o wartość nieuregulowanych zobowiązań do zapłaty w związku z przeciwdziałaniem nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych).
  2. Nowe wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wynikające ze zmian na gruncie podatku od towarów i usług (tj. związane z dokonaniem zapłaty na inny rachunek bankowy niż wykazany na tzw. białej liście podatników oraz dokonaniem zapłaty bez zastosowania obligatoryjnego mechanizmu podzielonej płatności).
  3. Zmiana definicji małego podatnika.
  4. Zmiany w zakresie obliczania zaliczek na PIT (obniżenie niższej stawki ze skali podatkowej z 18% do 17%, nowa wysokość zryczałtowanych pracowniczych kosztów uzyskania przychodów, obliczanie zaliczki za miesiąc przekroczenia przez dochód pracownika progu ze skali podatkowej, stosowanie przy obliczaniu zaliczek zwolnienia od podatku dochodów osób młodych do ukończenia 26 roku życia).

Cele

Cele

Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z praktycznymi skutkami najważniejszych zmian w PIT i CIT na 2020 r.

Prelegenci

Prelegenci

Mariusz Gumola

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego. Współpracował z renomowanymi polskimi kancelariami podatkowymi i prawnymi, zdobywając praktyczne doświadczenie w obszarze szeroko rozumianego prawa podatkowego i prawa karnego skarbowego, a także w reprezentowaniu podatników w kontaktach i sporach z aparatem skarbowym. Autor licznych publikacji prasowych oraz współautor kilku publikacji książkowych o tematyce podatkowej. Doradca infolinii podatkowej w Centrum Pomocy Profesjonalisty.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 stycznia 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Optimum/Standard; Navigator Procedury Podatkowe

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com