Szkolenie online

Najważniejsze zmiany w PIT w 2018 r.

Najważniejsze zmiany w PIT w 2018 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Finanse Premium, Księgowość Standard, Optimum/Premium, Księgowość w Administracji Optimum, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Podwyższenie do 10.000 zł limitu wartości początkowej środków trwałych oraz WNiP pozwalającej na odstąpienie od amortyzowania.
 2. Wprowadzenie wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości środków trwałych oraz WNiP nabytych w drodze spadku lub darowizny, jeżeli ich nabycie korzysta ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn.
 3. Wprowadzenie zwolnienia z obowiązku uiszczania zaliczek na podatek o małej wysokości (do 1000 zł).
 4. Zmiany w zakresie ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
 5. Wprowadzenie nowego podatku od własności nieruchomości komercyjnych o dużej wartości.
 6. Zmiany w zakresie zasad opodatkowania dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych.
 7. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla podatników uzyskujących najniższe dochody.
 8. Podwyższenie limitów kwotowych warunkujących zastosowanie szeregu zwolnień od podatku.
 9. Podwojenie wysokości rocznego limitu zryczałtowanych 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu praw autorskich.
 10. Zmiana zasad ustalania źródła przychodów w przypadku przychodów z realizacji praw pochodnych oraz przychodów z pochodnych instrumentów finansowych otrzymanych nieodpłatnie.
 11. Zmiana wysokości stawek zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych mających zastosowanie do przychodów z najmu, dzierżawy lub umów o podobnym charakterze.
 12. Wprowadzenie możliwości składania przez podatników za pomocą środków komunikacji elektronicznej oświadczeń i zawiadomień z wykorzystaniem wzorów ogłoszonych w drodze rozporządzenia.
 13. Pozostałe zmiany.

Cele

Cele

Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z praktycznymi skutkami najważniejszych zmian w PIT wchodzących w życie w 2018 r.


W zasadzie z każdym kolejnym rokiem kalendarzowym dochodzi do nowelizacji przepisów regulujących PIT. Nie inaczej będzie z dniem 1 stycznia 2018 r. Wchodząca w życie w tej dacie nowelizacja nie jest wyjątkowo obszerna, ale składa się z dużej ilości mniejszych lub większych zmian o zróżnicowanym charakterze. Część z nich ma zdecydowanie korzystny wydźwięk dla podatników. 

 

Na szkoleniu zostaną omówione najważniejsze zmiany w PIT wprowadzane z dniem 1 stycznia 2018 r.

Prelegenci

Prelegenci

Mariusz Gumola

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego. Współpracował z renomowanymi polskimi kancelariami podatkowymi i prawnymi, zdobywając praktyczne doświadczenie w obszarze szeroko rozumianego prawa podatkowego i prawa karnego skarbowego, a także w reprezentowaniu podatników w kontaktach i sporach z aparatem skarbowym. Autor licznych publikacji prasowych oraz współautor kilku publikacji książkowych o tematyce podatkowej. Doradca infolinii podatkowej w Centrum Pomocy Profesjonalisty.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 12 grudnia 2017 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 09:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum, Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold, Vademecum Dyrektora Finansowego, Vademecum Doradcy Podatkowego, Vademecum Biegłego Rewidenta, Finanse Premium, Księgowość Standard, Optimum/Premium, Księgowość w Administracji Optimum, LEX Context Podatki, LEX Navigator Procedury Podatkowe, LEX Gamma Biznes.

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com