Szkolenie online

Narzędzia interwencji na ratowanie lub restrukturyzację przedsiębiorstw dotkniętych skutkami kryzysu gospodarczego wywołanego COVID 19

Narzędzia interwencji na ratowanie lub restrukturyzację przedsiębiorstw dotkniętych skutkami kryzysu gospodarczego wywołanego COVID 19
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Uczestnikom szkolenia przybliżone zostaną założenia projektu ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców. Prace legislacyjne nad projektem wspomnianej ustawy uległy znacznemu przyspieszeniu w związku z zapaścią gospodarczą, jaka dotknęła polski rynek w ostatnich tygodniach. Nie da się więc ukryć, iż dążenie do jej uchwalenia jest próbą reakcji Państwa na problemy związane z wypłacalnością polskich przedsiębiorców. W związku z tym, prowadzący szkolenie udzieli jego uczestnikom niezbędnych wskazówek jak skorzystać z projektowanych narzędzi pomocowych i jak wykorzystać je w walce z kryzysem wywołanym epidemią.  Szczególna uwaga zostanie zwrócona na formy, w jakich pomoc ma być udzielana, oraz kryteria jakie należy spełniać, aby się o nią ubiegać. Wiedza zdobyta przez uczestników szkolenia pozwoli im na podjęcie niezwłocznej reakcji zmierzającej do uzyskania pomocy dla zarządzanych przez nie przedsiębiorstw, jak tylko projektowane rozwiązania zostaną wdrożone.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Ustawa o pomocy publicznej na restrukturyzację jako odpowiedź na COVID-19
  2. Do kogo adresowana jest pomoc publiczna na restrukturyzację?
  3. W jakiej formie udzielana jest pomoc?
  4. Poszczególne rodzaje pomocy i warunki jej udzielenia:
  • Pomoc na ratowanie
  • Pomoc na tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne
  • Pomoc na restrukturyzację
  1. Podmioty rozpoznające wnioski o przyznanie pomocy
  2. Budżet pomocy
  3. Wykorzystanie danych z planu restrukturyzacyjnego do złożenia wniosku o przyznanie pomocy

Szkolenie kierowane jest do dużych i średnich firm, które zostały dotknięte kryzysem wywołanym przez epidemię COVID-19.

Prelegenci

Prelegenci

Patryk Filipiak

Adwokat, starszy partner oraz założyciel FILIPIAK BABICZ LEGAL sp.k. Prezes zarządu oraz założyciel Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Doradca restrukturyzacyjny (nr licencji 624). Ekspert w dziedzinie prawa upadłościowego i restrukturyzacji, fuzji i przejęć (M&A) oraz prawa spółek handlowych. Współtwórca nowego Prawa Restrukturyzacyjnego. Za prace legislacyjne w tym przedmiocie został odznaczony medalem Ministra Sprawiedliwości za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości.
Ekspert Banku Światowego w zakresie prawa upadłościowego. Członek Zespołu Ministra Gospodarki ds. Prawa Gospodarczego. W latach 2012 – 2015 ekspert w Zespole Ministra Sprawiedliwości ds. Nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego.
Członek międzynarodowego stowarzyszenia specjalistów zajmujących się upadłością i restrukturyzacją przedsiębiorstw INSOL EUROPE. Członek Stowarzyszenia Praktyków restrukturyzacji oraz Sekcji Upadłościowej Instytutu Allerhanda.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 27 maja 2020 r. o godzinie 15:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 14:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu LEX.

 

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają LEX Alert Koronawirus

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com