Szkolenie online

Nowe obowiązki pełnomocników procesowych po nowelizacji procedury cywilnej

Nowe obowiązki pełnomocników procesowych po nowelizacji procedury cywilnej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego ze względu na swoją obszerność i zakres ma fundamentalne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego i stanowi największą zmianę procedury cywilnej od nowelizacji od 2012 r.. Celem szkolenia jest zapoznanie z szerokimi zmianami procedury dotyczących czynności procesowych profesjonalnych pełnomocników, w tym w szczególności niezwykle istotnych zmian dotyczących postępowania dowodowego, odrębnego postępowania gospodarczego czy problematyki nadużycia prawa procesowego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Cel i założenia projektowanej zmiany - stan obecny,
  2. Obowiązki pełnomocników procesowych w okresie poprzedzającym wytoczenie powództwa,
  3. Obowiązki pełnomocników procesowych związane ze skierowaniem sprawy na rozprawę,
  4. Podwyższenie wymogów formalnych co do pism składanych przez profesjonalnych pełnomocników,
  5. Nadużycie prawa porocesowego i sposób na jego eliminację, a obowiązki stron procesowych,
  6. Zmiany w prawie dowodowym istotne z punktu widzenia praktyki pełnomocnika procesowego,
  7. Postępowanie w sprawach gospodarczych - nowe obowiązki pełnomocników procesowych,
  8. Podsumowanie.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu ma na celu przybliżenie przedmiotu i najważniejszych założeń wynikających z planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego. Udział w szkoleniu pozwoli także na zapoznanie się z nowymi obowiązkami profesjonalnych pełnomocników wynikającymi z wprowadzonej reformy.

Prelegenci

Prelegenci

Dariusz Skuza

Radca prawny, Starszy Partner w Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. W latach 1985-93 był sędzią w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie, z czego przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilnego tego sądu. Przez kilka lat pracy w sądzie prowadził wykłady dla aplikantów sądowych. W SK&S pracuje od 1993 roku, a od 1996 roku jest partnerem. Mec. Skuza kieruje praktyką kancelarii w dziedzinie prawa procesowego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 18 grudnia 2019 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wymagana rejestracja. 

 

Czas trwania szkolenia: 75 minut. 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com