Szkolenie online

Nowe postępowanie w sprawach gospodarczych - kluczowe odrębności

Nowe postępowanie w sprawach gospodarczych - kluczowe odrębności
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Trwają intensywne prace nad rządowym projektem zmiany Kodeksu postępowania cywilnego, przewidującym usprawnienie, uproszczenie i przyspieszenie postępowań przed sądami w sprawach cywilnych. Projektowana nowelizacja przewiduje m.in. powrót odrębnego postępowania gospodarczego, zniesionego w 2012 roku. Postępowanie ma być udoskonaloną formą pierwotnej regulacji, pomijającą niepraktyczne rozwiązania i wprowadzającą kilka nowości. Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze projektowane zmiany, w tym m.in. kwestie związane z wymogami formalnymi pozwu i odpowiedzi na pozew, koncentracją materiału dowodowego, dopuszczeniem możliwości zawierania umowy dowodowej (nowa umowa procesowa) oraz innymi odrębnościami zarówno względem postępowania dowodowego, jak i całego postępowania ogólnego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Cel i założenia projektowanej zmiany - stan obecny
  2. Sądy, sprawy i postępowanie gospodarcze
  3. Zakres zastosowania postępowania gospodarczego
  4. Koncentracja materiału dowodowego
  5. Nowe wymogi formalne pozwu i odpowiedzi na pozew
  6. Odrębności w postępowaniu dowodowym- szczególnie dot. świadków
  7. Umowa dowodowa
  8. Wyłączenia przepisów ogólnych
  9. Nowy skutek wyroku sądu I instancji

 

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu ma na celu przybliżenie przedmiotu i założeń wynikających z planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie wprowadzenia odrębnej procedury w sprawach gospodarczych. Udział w szkoleniu pozwoli także na zapoznanie się z nowymi obowiązkami sędziego, jak też innych uczestników postępowania.

Prelegenci

Prelegenci

Dariusz Skuza

Radca prawny, Starszy Partner w Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. W latach 1985-93 był sędzią w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie, z czego przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilnego tego sądu. Przez kilka lat pracy w sądzie prowadził wykłady dla aplikantów sądowych. W SK&S pracuje od 1993 roku, a od 1996 roku jest partnerem. Mec. Skuza kieruje praktyką kancelarii w dziedzinie prawa procesowego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 13 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum /Premium/ Prestige; LEX Omega;  Dział Prawny Optimum/Premium/Standard; Dział Prawny Administracja Standard; Lex Windykacje

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com