Szkolenie online

Nowe terminy przedawnienia roszczeń w praktyce

Nowe terminy przedawnienia roszczeń w praktyce
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dniu 8 czerwca 2018 r. ogłoszona została ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw. Przedmiotowa ustawa w sposób istotny zmieniła terminy i zasady przedawnienia roszczeń, wprowadzając przy tym różnice w zakresie roszczeń dochodzonych względem konsumentów, a roszczeń dochodzonych względem przedsiębiorców oraz sposoby ich obliczania. Istotne są także przepisy przejściowe wskazanej regulacji oraz powrót do obowiązku uwzględnienia przedawnienia z urzędu.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Wprowadzenie
  2. Podstawy prawne zmian
  3. Dochodzenie roszczenia przeciwko konsumentowi - nowe zasady:
  • niedopuszczalność dochodzenia roszczenia przedawnionego (art. 117 § 21 k.c.);
  • wyjątek (nieuwzględnienie upływu przedawnienia - art. 1171 k.c.).
  1. Nowe terminy przedawnienia i zasady ich obliczania
  2. Przepisy przejściowe - zasady obliczania terminów przedawnienia dla należności istniejących w dniu wejścia w życie ustawy.
  3. Nowy obowiązek z art. 187 § 1 pkt 11 k.p.c.)
  4. Przykłady praktyczne
  5. Podsumowanie.

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z ustawy zmieniającej Kodeks cywilnego, która weszła w życie 9 lipca 2018 r. Ustawa wprowadziła również zmiany w ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2018 r., poz. 155, z późn. zm.), wprowadzając wymóg oznaczenia w pozwie wnoszonym do sądu –  daty wymagalności roszczenia w sprawach o zasądzenie roszczenia (art. 187 § 1 pkt 11 k.p.c.). Udział w szkoleniu pozwoli więc także sędziemu na zapoznanie się z nowymi obowiązkami. Zgodnie bowiem z nowelizacją, sądy we wszystkich trwających sprawach dotyczących roszczeń względem konsumentów badały będą kwestię przedawnienia z urzędu.

Prelegenci

Prelegenci

Olga Maria Piaskowska

Doktor nauk prawnych, adwokat; starszy asystent sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego; adiunkt na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS; członek Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego; współtwórca idei Szkoły Prawa realizowanej na Uniwersytecie SWPS. Autorka i współautorka publikacji z zakresu prawa i postępowania cywilnego oraz karnego, a także z zakresu wymiaru sprawiedliwości. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Złote Skrzydła” 2014 za rozprawę doktorską. Laureatka IV edycji konkursu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars” – Prawnicy liderzy jutra 2015.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 25 października 2018 r. o godzinie 9:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 8:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com