Szkolenie online

Nowelizacja prawa geodezyjnego i kartograficznego – najważniejsze zmiany 2020

Nowelizacja prawa geodezyjnego i kartograficznego – najważniejsze zmiany 2020
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. zmieniająca ustawę Prawo geodezyjne i kartograficzne weszła w życie w dniu 31 lipca 2020 r. Wprowadza ona istotne zmiany nie tylko do prawa geodezyjnego i kartograficznego ale również do szeregu innych ustaw, w tym do prawa budowlanego jak i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Z uwagi na powyższe w ramach przedmiotowego szkolenia zostaną omówione najważniejsze zmiany wprowadzone nowelą, które zgodnie z zapowiedziami ustawodawcy mają usprawnić realizację prac geodezyjnych i kartograficznych, w tym uprościć procedury biurokratyczne i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program obejmie omówienie:

  1. nowych definicji, instytucji i pojęć związanych z nowelizacją ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne;
  2. znowelizowanych przepisów regulujących kwestie wykonywania i reglamentacji prac geodezyjnych i kartograficznych oraz przyjmowania wyników tych prac do zasobu geodezyjnego ;
  3. nowych zasad dotyczących  naliczania opłat za udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
  4. wprowadzonych usprawnień  dotyczących prowadzenia ewidencji gruntów i budynków;
  5. zmian dotyczących prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Prelegenci

Prelegenci

Filip Wasilewski

Radca prawny, który specjalizuje się w prawie nieruchomości oraz inwestycji budowlanych, w szczególności w prawie budowlanym, prawie kontraktów i prawie energetycznym. Doświadczenie zdobywał w sektorze publicznym, jak i w wiodącej kancelarii prawnej we Wrocławiu przy dużych i znaczących projektach infrastrukturalnych oraz deweloperskich. Jako praktyk od procesu inwestycyjnego opublikował setki opinii prawnych w tym przedmiocie oraz jest autorem licznych publikacji i komentarzy praktycznych z zakresu prawa budowlanego, w szczególności dotyczących problematyki samowoli budowlanych oraz praw i obowiązków ciążących na uczestnikach procesu inwestycyjnego.

Damian Pankiewicz

Radca prawny, który specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem cywilnym, gospodarczym oraz administracyjnym. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w największych wrocławskich kancelariach prawnych, w tym również jako osoba zarządzająca. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa budowlanego i prawa zagospodarowania przestrzennego, w szczególności w sprawach dotyczących problematyki procesu inwestycyjnego i umów deweloperskich.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 16 września 2020r o godz. 10:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX- login i hasło jak od produktu (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru- rekomendujemy przeglądarkę Chrome.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
|- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

lex budownictwo Standard/Optimum/Premium

 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com