dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Nowości w zakresie postępowania cywilnego w związku z nowelizacją KPC

Nowości w zakresie postępowania cywilnego w związku z nowelizacją KPC
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego stanowi największą zmianę procedury cywilnej od nowelizacji z 2012 r. Wprowadza ona szereg rewolucyjnych rozwiązań, m.in.: posiedzenia organizacyjne, na których będą tworzone plany rozprawy, regulacje ograniczające możliwość wnoszenia zarzutów potrącenia, przywrócenie odrębnego postępowania gospodarczego dla przedsiębiorców, mechanizmy zapobiegające obstrukcji procesowej, zmiany dotyczące gromadzenia materiału dowodowego, przemodelowanie instytucji zażalenia oraz zmiany w zakresie wysokości opłat sądowych od pism procesowych. Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze propozycje zmian dotyczących postępowania cywilnego. Przedmiotem szkolenia nie będzie problematyka nowego postępowania gospodarczego, zmian w postępowaniu dowodowym oraz w postępowaniach odrębnych - gdyż są one przedmiotem oddzielnych szkoleń.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Wprowadzenie
  2. Cel i założenia projektowanej zmiany
  3. Kluczowe zmiany w postępowaniu cywilnym:

a) przeciwdziałanie nadużyciom prawa procesowego

b) pozostawienie pisma bez dalszych czynności

c) pismo niebędące pozwem

d) powództwo oczywiście bezzasadne

e) ograniczenie zarzutu potrącenia

f) posiedzenie przygotowawcze i plan rozprawy

g) zażalenie poziome

  1. Podsumowanie

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego. Podczas szkolenia omówione zostaną planowane zmiany, mające najbardziej doniosłe znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego.

Prelegenci

Prelegenci

Olga Maria Piaskowska

Doktor nauk prawnych, adwokat; starszy asystent sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego; adiunkt na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS; członek Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego; współtwórca idei Szkoły Prawa realizowanej na Uniwersytecie SWPS. Autorka i współautorka publikacji z zakresu prawa i postępowania cywilnego oraz karnego, a także z zakresu wymiaru sprawiedliwości. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Złote Skrzydła” 2014 za rozprawę doktorską. Laureatka IV edycji konkursu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars” – Prawnicy liderzy jutra 2015.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 25 września 2019 r. o godzinie 9:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 8:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wymagana rejestracja. 

 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com