Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
I. WŁAŚCIWA OCENA STANU WYPŁACALNOŚCI KONTRAHENTA, TO BEZPIECZNY SPOSÓB ZMINIMALIZOWANIA RYZYKA HANDLOWEGO ORAZ ZAPEWNIENIE SKUTECZNEJ WINDYKACJI WIERZYTELNOŚCI
II. WIERZYCIEL W POSTĘPOWANIU UPADŁOŚCIOWYM - UPRAWNIENIA I KORZYŚCI
Poruszone zostaną zagadnienia z prawa upadłościowego i naprawczego z uwzględnieniem zmian wprowadzanych ustawą z 5.12.2008 roku i 6.03.2009 roku.
Obserwowane trudności w utrzymaniu płynności finansowej wymagają od każdej firmy, właściwej oceny wypłacalności kontrahentów na etapie zawierania z nimi umów oraz oceny stanu finansowego dłużnika, z punktu widzenia zapewnienia skutecznej windykacji wymagalnych należności. Jednym z aktów prawnych poruszających tego typu zagadnienia jest Prawo upadłościowe i naprawcze, które w ramach przeprowadzonej kompleksowej nowelizacji (ustawa z 6.03.2009 roku), należy traktować jako regulację prawną pozwalającą podjąć próbę rozwiązania sytuacji kryzysowej niewypłacalnych lub też zagrożonych niewypłacalnością przedsiębiorców oraz dochodzenie roszczeń od takich podmiotów.
Przedmiotem szkolenia będzie omówienie prawnej i praktycznej problematyki, związanej z oceną wypłacalności przedsiębiorców. W programie proponowane jest więc przybliżenie instytucji upadłości w kształcie poprawionej ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, pozwalającej skuteczniej przerwać okres narastania długów, łagodzić skutki społeczne tym spowodowane, umożliwić wierzycielom równy udział w zaspakajaniu się z majątku dłużnika oraz eliminować słabe i nieuczciwe podmioty gospodarcze. Wskazane zostanie, jak wierzyciel winien zachowywać się w toku postępowania upadłościowego, aby skutecznie sterować i kontrolować jego przebiegiem. Z dużym naciskiem zaakcentowane zostaną informacje związane z prawidłową oceną zachowania się dłużnika w razie zaistnienia okoliczności wskazujących na jego niewypłacalność. Znajomość tej problematyki pozwoli we właściwy sposób ocenić poziom wypłacalności danego podmiotu, celem zminimalizowania ryzyka handlowego.
Przepisy prawa upadłościowego i naprawczego pozwalają w wielu wypadkach odtworzyć wyprowadzony majątek upadłego przedsiębiorcy oraz dochodzić zaspokojenia zobowiązań, bezpośrednio z majątku osób zarządzających niewypłacalnymi dłużnikami. Omówione zostaną więc również skutki prawne związane z odpowiedzialnością reprezentantów przedsiębiorców za długi przedsiębiorstwa. Przedstawiona w ramach tego szkolenia problematyka, pozwoli wierzycielom poprzez odpowiednią weryfikację kontrahentów jeszcze na etapie zawierania umów oraz aktywne, odpowiedzialne uczestnictwo w procesach, decydować nie tylko o losach posiadanych należności ale i o losach dłużnika, a przez to i swojej firmy.
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com