Szkolenie online

Ochrona danych osobowych w samorządzie terytorialnym po zmianach sektorowych

Ochrona danych osobowych w samorządzie terytorialnym po zmianach sektorowych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Zapraszamy Państwa na szkolenie on-line na którym zostaną omówione najważniejsze dla administracji samorządowej zmiany wynikające z tej ustawy. Na szkoleniu zostaną przedstawione zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego, Ordynacji podatkowej, ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczne wskazówki o skutkach zmian przepisów - jakie obowiązki mają w związku z nimi samorządy, jak należy je wykonać czy jak zorganizować pracę urzędu, aby być w zgodzie z nowymi przepisami.

Szkolenie poprowadzi ekspert od spraw ochrony danych osobowych radca prawny Pani Urszula Szefler.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Już niebawem wejdzie w życie tzw. ustawa sektorowa, czyli akt prawny mający dostosować polski system prawny do zasad i trybu ochrony danych osobowych uregulowanych tzw. rozporządzeniem RODO. Ustawa z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) nowelizuje aż 162 ustawy! Znaczna część z nich dotyczy bezpośrednio jednostek samorządu terytorialnego. Przykładowo nowelizacja wprowadza konkretne wytyczne jak organy administracji mają realizować obowiązek informacyjny z art. 13 RODO.

Prelegenci

Prelegenci

Urszula Szefler

Radca Prawny w Kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners sp. k. Radca prawny, pracuje w kancelarii specjalizującej się w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego. W swojej pracy zajmuje się m.in. kwestiami ochrony danych osobowych. Doradza urzędom i innym jednostkom organizacyjnym w samorządach w zakresie praktycznego stosowania nowych przepisów o ochronie danych osobowych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące reformy systemu ochrony danych osobowych dla różnorodnych podmiotów z szeroko rozumianego sektora publicznego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Urząd i Obywatele; LEX Urząd; LEX Ochrona Danych Osobowych; Finanse Premium; Księgowość; Księgowość w Administracji; Budownictwo; Ochrona Środowiska

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com