Szkolenie online

Ochrona danych osobowych w zamówieniach publicznych

Ochrona danych osobowych w zamówieniach publicznych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Jedną z najważniejszych zasad Prawa zamówień publicznych jest zasada jawności, zgodnie z którą informacje i dokumenty postępowania zasadniczo powinny być szeroko dostępne dla zainteresowanych. Jednocześnie na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak i na etapie wykonywania umowy, dochodzi do przetwarzania danych osobowych. Jak pogodzić te dwa, pozornie różne światy? 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 Zapraszamy na webinarium dotyczące ochrony danych osobowych w przetargach publicznych, podczas którego zostaną poruszone następujące kwestie:

 

 

 • Jak zasada jawności, mająca fundamentalne znaczenie dla Prawa zamówień publicznych, ma się do prawa do ochrony danych osobowych?
 • W jaki sposób zasady RODO znajdują zastosowanie w przetargach publicznych?
 • Czy Prawo zamówień publicznych zawiera przepisy szczególne z zakresu ochrony danych?
 • Jakie obowiązki ciążą na zamawiającym w zakresie ochrony danych osobowych? Jakie są konsekwencje ich naruszenia?
 • Czego zamawiający może wymagać od wykonawców w zakresie ochrony danych osobowych?
 • Jakie szczególne wymagania w zakresie ochrony danych osobowych należy uwzględnić w elektronicznym postępowaniu o udzielenie zamówienia?

 

 

Webinarium zainteresuje zarówno zamawiających, jak i wykonawców biorących udział w postepowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

Prelegenci

Prelegenci

Jacek Liput

Jest radcą prawnym posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców i instytucji publicznych. Doradza w zagadnieniach z zakresu szeroko pojmowanego obrotu gospodarczego, prawa umów, prawa cywilnego, prawa pracy i w kwestiach regulacyjnych. Regulacjami prawnymi w zakresie terminów zapłaty w transakcjach handlowych zajmuje się zawodowo od wejścia w życie unijnej dyrektywy w tej sprawie w 2011 roku. Duża część jego praktyki zawodowej koncentruje się na wspieraniu zamawiających i wykonawców w przetargach publicznych, przetargach cywilnych, a także w postępowaniach prowadzonych na gruncie przepisów szczególnych, w tym zamówieniach wojskowych oraz postępowaniach finansowanych ze środków Unii Europejskiej opartych o zasadę konkurencyjności. Aktualnie Szef Praktyki Prawa Zamówień Publicznych w jednej z wiodących polskich kancelarii prawnych; w przeszłości przez wiele lat pracował dla jednej z największych międzynarodowych kancelarii prawnych oraz jako prawnik wewnętrzny w wiodącej firmie telekomunikacyjnej.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 16 lutego 2022r. o godz. 12:00. Potrwa 1h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla Użytwkoników posiadających jeden z poniższych pakietów LEX: 

 

 

Zamówienia Publiczne Standard 
Zamówienia Publiczne Optimum 
Zamówienia Publiczne Premium 
Ochrona Danych Osobowych 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com