Szkolenie online

Odpowiedzialność administratora za procesora - obowiązek weryfikacji przetwarzania

Odpowiedzialność administratora za procesora - obowiązek weryfikacji przetwarzania
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Prezes UODO 19 stycznia 2022 r. nałożył na Fortum Marketing and Sales Polska S.A. rekordową karę pieniężną w wysokości ponad 4,9 mln zł za niewdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych zapewniających bezpieczeństwo danych osobowych oraz za brak weryfikacji podmiotu przetwarzającego. Mimo, że do naruszenia doszło u podmiotu przetwarzającego, to administrator poniósł odpowiedzialność za działania procesora. Wskazana decyzja jest już kolejną decyzją wydaną przez Prezesa UODO wskazującą w praktyce jak duże znaczenie ma realna weryfikacja i kontrola przez administratora czynności wykonywanych przez podmiot przetwarzający na jego zlecenie. Szkolenie ma na celu przedstawienie jak w praktyce można przeprowadzać kontrolę oraz weryfikację podmiotów przetwarzających, aby zminimalizować odpowiedzialność administratora za działania procesora. Na szkoleniu również zostanie przedstawiona przykładowa lista kontrolna dla administratora, która stanowi pomocne narzędzie do weryfikacji przestrzegania odpowiednich gwarancji przetwarzania danych osobowych przez podmiot przetwarzający w trakcie obowiązywania umowy powierzenia przetwarzania.  

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Plan szkolenia:

 

 1. decyzja PUODO i rekordowa kara dla Fortum – stan faktyczny, wnioski dla ADO;
 2. obowiązek ADO sprawdzania podmiotu przetwarzającego – jak często weryfikować, za pomocą jakich narzędzi;
 3. przykłady działań limitujących ryzyka naruszenia obowiązków wyboru i nadzoru nad podmiotem przetwarzającym, w tym:
  • omówienie praktycznych sposobów weryfikacji podmiotu przetwarzającego, w tym analiza wytycznych EROD, ICO, Datatlisynet,
  • lista screeningowa dla ADO – omówienie przykładowych pytań;
 4. kary umowne, regres oraz inne przykłady instrumentów cywilnoprawnych zabezpieczających interesy ADO.

 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do:

 1. inspektorów ochrony danych osobowych;
 2. prawników;
 3. specjalistów ds. ochrony danych;
 4. compliance officerów;
 5. administratorów danych;
 6. podmiotów przetwarzających.

 

Prelegenci

Prelegenci

Patrycja Szurmak

Radca prawny w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j. Specjalizuje się w obszarze ochrony danych osobowych i prywatności oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii.
Posiada doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z branży energetycznej, ubezpieczeniowej i bankowej. Doradzała podmiotom przy incydentach związanych z ochroną danych osobowych, prowadziła korespondencję z UODO a także udzielała dalszej pomocy prawnej w ramach postępowań administracyjnych.
Współautorka publikacji m. in. „RODO. Przewodnik ze wzorami oraz Ochrona danych osobowych” oraz „Przewodnik po ustawie i RODO z wzorami” pod red. Macieja Gawrońskiego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 24 maja 2022r. o godz. 12:00. Potrwa 1,5 h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla Użytwkoników posiadających jeden z poniższych pakietów LEX: 

 

 

Ochrona Danych Osobowych 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com