dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Pakiet odpadowy - omówienie najważniejszych zmian wynikających z nowelizacji ustawy o odpadach i Inspekcji Ochrony Środowiska

Pakiet odpadowy - omówienie najważniejszych zmian wynikających z nowelizacji ustawy o odpadach i Inspekcji Ochrony Środowiska
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Na tzw. pakiet odpadowy składają się nowelizacje dwóch ustaw: ustawy o odpadach oraz ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska (IOŚ). Mają one uszczelnić obowiązujący system, a także walczyć z patologiami w gospodarce odpadowej.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Przedmiot szkolenia stanowi omówienie i analiza najnowszych zmian, które mają zostać wprowadzone do polskiego porządku prawnego w zakresie gospodarowania odpadami oraz roli pełnionej przez Inspekcję Ochrony Środowiska. Dotyczy to zmian zaproponowanych przez Radę Ministrów z dnia 22 czerwca 2018 r. w postaci projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw oraz projektu ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw.

 

W trakcie szkolenia zostaną omówione:
-nowe obowiązki posiadaczy odpadów,
-nowe zasady kontroli miejsc magazynowania i składowania odpadów,
-nowe zasady zbierania i przetwarzania odpadów,
-nowe zasady magazynowania odpadów,
-zmiany w zezwoleniach na zbieranie odpadów, w zezwoleniach na przetwarzanie odpadów oraz w pozwoleniach na wytwarzanie odpadów uwzględniających zbieranie lub przetwarzanie odpadów oraz wzrost znaczenia Inspekcji Ochrony Środowiska.

 

Porównanie aktualnego stanu prawnego ze stanem prawnym, który zostanie wprowadzony wskazanymi nowelizacjami ma na celu także ocenę efektywności nowych regulacji prawnych pod kątem minimalizowania przez nie często występujących dotychczas nieprawidłowości w systemie gospodarowania odpadami.

Prelegenci

Prelegenci

Adrianna Ogonowska

Prawnik, asystent w Katedrze Prawa Ochrony Środowiska na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, autorka wielu publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska, zwłaszcza dotyczących odpadów komunalnych oraz ocen oddziaływania na środowisko.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 22 sierpnia 2018 r. o godzinie 11:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:  LEX Prawo Ochrony Środowiska, Serwis Budowalny, Samorząd Terytorialny, Samorząd Terytorialny Plus, Ochrona Środowiska Optimum/ Premium, Budownictwo Optimum/Premium, Urząd i Obywatele Optimum/Premium                  

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com