Szkolenie online

Plan rozprawy i posiedzenie przygotowawcze w praktyce po nowelizacji KPC

Plan rozprawy i posiedzenie przygotowawcze w praktyce po nowelizacji KPC
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja KPC wprowadziła szereg zmian w zakresie przygotowania sprawy do rozpoznania oraz związanych z tym czynności sędziego oraz stron. Nowością jest plan rozprawy, rozbudowana instytucja posiedzenia przygotowawczego, w którym to modelu sąd ma odgrywać aktywną rolę. Jednocześnie plan rozprawy jest obwarowany rygorystycznymi sankcjami nałożonymi na strony. Podczas szkolenia omówione zostaną najistotniejsze zmiany dotyczące postępowania cywilnego w tym zakresie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Wprowadzenie,
  2. Czynności stron i sądu służące przygotowaniu rozstrzygnięcia,
  3. Odpowiedź na pozew,
  4. Pisma przygotowawcze,
  5. Posiedzenie przygotowawcze,
  6. Plan rozprawy,
  7. Organizacja przebiegu rozprawy realizowanej według planu rozprawy- obowiązki sądu oraz stron,
  8. Ograniczenia czasowe w przedstawianiu twierdzeń i dowodów,
  9. Zakaz zaskakiwania stron orzeczeniami,
  10. Podsumowanie, wnioski, ukształtowana praktyka

Korzyści

Korzyści

Podczas szkolenia omówione zostaną wprowadzone zmiany w zakresie przygotowania sprawy do rozpoznania z perspektywy zarówno sądu, jak i stron. Udział w szkoleniu pozwoli więc na zapoznanie się z nowymi obowiązkami sędziego jak też innych uczestników postępowania.

Prelegenci

Prelegenci

male

Dariusz Rutkowski

Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Od 1999 r. orzekał w sprawach cywilnych, gospodarczych i upadłościowych w Sądzie Rejowym w Legnicy oraz w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia -Fabrycznej we Wrocławiu. Od 2011 r. orzeka w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w Wydziale Gospodarczym.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 11 marca 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega; LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum/Premium; Dział Prawny Standard/Optimum/Premium; LEX Windykacje

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com