Szkolenie online

Polski reżim sankcyjny – jakie wyzwania czekają polskich przedsiębiorców?

Polski reżim sankcyjny – jakie wyzwania czekają polskich przedsiębiorców?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Polska ustawa sankcyjna wprowadza niespotykane dotąd w Polsce rozwiązania służące stosowaniu rozporządzeń unijnych, które regulują stosowanie środków ograniczających w stosunku do osób i podmiotów wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
W trakcie szkolenia omówione zostaną m.in. krajowe środki ograniczające tj. wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz wpis do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium RP jest niepożądany. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z krajową listą sankcyjną.
Ustawa obejmie swoim zakresem szerokie grono podmiotów gospodarczych. Z tego względu zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami jest kluczowe z perspektywy zarządzania ryzykiem braku zgodności, jak również ryzykiem reputacyjnym polskich podmiotów gospodarczych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Plan szkolenia:

 


1. Środki ograniczające – źródła prawa.
2. Wybrane środki ograniczające przewidziane polską ustawą sankcyjną.
3. Zasady prowadzenia polskiej listy sankcyjnej.
4. Procedura zwolnienia zamrożonych środków finansowych oraz ich udostępnienia.
5. Mechanizm wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
6. Organy właściwe na gruncie polskiej ustawy sankcyjnej.
7. Sankcje za nieprzestrzeganie polskiej ustawy sankcyjnej.
8. W jaki sposób zapewnić zgodność z polską ustawą sankcyjną?

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do: pracowników służb prawnych, komórek AML i compliance, jednostek zaangażowanych w procesy zakupowe i relacje z kontrahentami w podmiotach gospodarczych.

Prelegenci

Prelegenci

Marta Dzieciuch

Senior Associate w warszawskim zespole bankowości i finansów kancelarii Taylor Wessing. Koncentruje się na zagadnieniach regulacyjnych dotyczących usług finansowych, w szczególności w zakresie consumer finance, instrumentów finansowych oraz ubezpieczeń. W zakresie jej kompetencji znajdują się również usługi płatnicze oraz stale rozwijający się sektor FinTech. Doradza zagranicznym i krajowym podmiotom z sektora finansowego w zakresie regulacji usług finansowych oraz zgodności z przepisami, w szczególności w zakresie CRD V, CCD, MiFID II oraz IDD. Posiada duże doświadczenie we wspieraniu instytucji finansowych w zakresie dystrybucji produktów i usług finansowych (np. kredytów ratalnych, umów pożyczki na odległość), sporządzaniu i negocjowaniu umów outsourcingowych, a także strukturyzacji procesów wewnętrznych i uzyskiwaniu wymaganych zgód.

Magdalena Jaczewska

Senior Associate w warszawskim biurze Taylor Wessing. W swojej praktyce koncentruje się na sprawach z zakresu bankowości i finansów, w szczególności obejmujących doradztwo w obszarze regulacji finansowych na rzecz banków, zakładów ubezpieczeniowych, domów maklerskich oraz funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo przygotowuje, wdraża, a także przeprowadza audyty wewnętrzne obejmujące procedury m.in. AML, jak również opracowuje odpowiednie oceny ryzyka.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 19 maja 2022r. o godz. 10:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Banki Standard/Premium 

Kancelaria Standard/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com