Szkolenie online

Postępowanie dowodowe po nowelizacji KPC

Postępowanie dowodowe po nowelizacji KPC
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

W ramach nowelizacji k.p.c. z 4 lipca 2019 r. w zasadniczy sposób zmieniono praktyczne wymagania dotyczące wniosków dowodowych. Obecnie w każdym przypadku niezbędna jest teza dowodowa, w tym wyszczególnienie faktów, jakie mają zostać wykazane danym dowodem (art. 2351 k.p.c.). W razie niespełnienia tego wymagania, dowód może zostać pominięty (art. 2361 § 1 pkt 6 k.p.c.).

Nowelizacja k.p.c. z 9 marca 2023 r. jeszcze bardziej skomplikowała składanie wniosków dowodowych, zwłaszcza przez zawodowych pełnomocników. Zgodnie z nowym, kontrowersyjnym art. 1281 k.p.c., wnioski dowodowe muszą zostać zawarte w wyodrębnionej części pisma przygotowawczego – w przeciwnym razie „nie wywołują skutków, jakie ustawa wiąże ze zgłoszeniem ich przez stronę”.

W ramach najnowszej nowelizacji k.p.c. w zasadniczy sposób zmieniono ponadto zasady rozstrzygania o wnioskach dowodowych w razie wyznaczenia posiedzenia przygotowawczego. Istotne zmiany dotyczą także dopuszczania dowodu z opinii biegłego.

Wszystko to będzie miało ogromny wpływ na praktyczne prowadzenie postępowań cywilnych, a zwłaszcza na obowiązki zawodowych pełnomocników.

Szczegóły szkolenia

Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne

Program

  1. Znaczenie twierdzeń i dowodów, koncentracja materiału dowodowego
  2. Dopuszczanie i pomijanie dowodów
  3. Obowiązek „wyodrębnienia” wniosków dowodowych (nowy art. 1281 k.p.c.)
  4. Rozstrzygnięcia o dowodach w razie wyznaczenia posiedzenia przygotowawczego
  5. Dopuszczanie dowodu z opinii biegłego
  6. Wadliwa opinia biegłego – możliwe działania strony i sądu{}Dzięki szkoleniu dowiesz się:
  • jakie będą nowe wymagania dotyczące wniosków dowodowych
  • co będzie grozić zawodowemu pełnomocnikowi w razie nieprawidłowego „wyodrębnienia” wniosków dowodowych
  • czy biegły może żądać podwyższenia wynagrodzenia
  • co robić, jeśli opinia biegłego jest wadliwa lub niezrozumiała

 

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

  • adwokatów i radców prawnych
  • sędziów
  • aplikantów

 

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com