Szkolenie online
14:00 04.10.2022

Postępowanie o zatwierdzenie układu 2.0. Jak prowadzić restrukturyzację w KRZ?

Postępowanie o zatwierdzenie układu 2.0. Jak prowadzić restrukturyzację w KRZ?
BEZPŁATNIE
Szkolenie jest dostępne bezpłatnie dla Klientów wybranych produktów Wolters Kluwer
Cena
49,00 zł/ os netto
(60,27 zł/os brutto)

1 grudnia 2021 r. weszła w życie kolejna, istotna nowelizacja przepisów Prawa restrukturyzacyjnego i Prawa upadłościowego. Kluczowe zmiany polegają na powołaniu systemu obsługującego postępowania (Krajowego Rejestru Zadłużonych), w którym obecnie toczą się procedury, a także gruntownym przemodelowaniu jednego z postępowań restrukturyzacyjnych – postępowania o zatwierdzenie układu. W toku szkolenia prelegent przedstawi krok po kroku przebieg postępowania o zatwierdzenie układu, zwanego po noweli PZU 2.0, a także zwróci uwagę na rozwiązania wywołujące największe wątpliwości w praktyce. Uczestnicy poznają ponadto sposób funkcjonowania Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ). Prowadzący wyjaśni ogólne zasady korzystania z KRZ, a następnie szczegółowo omówi najważniejsze etapy postępowania o zatwierdzenie układu prowadzonego w systemie teleinformatycznym.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1.     Nowelizacja przepisów – geneza zmian, podstawowe założenia;
2.     KRZ – wprowadzenie;
3.     PZU 2.0 – schemat procedury
4.     Szczególna ochrona dłużnika – obwieszczenia o ustaleniu dnia układowego
5.     Przebieg postępowania w KRZ – blaski i cienie systemu teleinformatycznego
6.     Sesja Q&A

 

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie przebiegu postępowania o zatwierdzenie układu w systemie obsługującym procedurę – Krajowym Rejestrze Zadłużonych, a także zwrócenie uwagi na potencjalne mankamenty nowych przepisów oraz ich konsekwencje.

 

Webinarium jest skierowane do: Profesjonalni pełnomocnicy, prawnicy, kadra menedżerska, doradcy finansowi, ekonomiści, branża prawnicza, banki, doradztwo inwestycyjne, doradztwo biznesowe, windykacja wierzytelności, zarządzanie podmiotami gospodarczymi

Prelegenci

Prelegenci

Bartosz Sierakowski

Radca prawny oraz kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, wspólnik w kancelarii Zimmerman Sierakowski i Partnerzy oraz wiceprezes zarządu spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz postępowaniu cywilnym i egzekucyjnym.
Wykłada prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne na studiach podyplomowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i instytucji finansowych z zakresu ww. dziedzin prawa.
Jest autorem i współautorem licznych artykułów i publikacji książkowych z zakresu prawa upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego. Prowadzi badania nad efektywnością postępowania upadłościowego, swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnienia tzw. zobowiązań masy upadłości. Prelegent na wielu ogólnopolskich konferencjach i szkoleniach poświęconych zagadnieniom dotyczącym niewypłacalności.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 4 października 2022r. o godz. 14:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 14:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Kancelaria Standard 109/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium

Omega dla Sądów

Windykacje 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Szkolenie ma formułę otwartą i kierujemy je zarówno do naszych klientów, jak i osób, które nie posiadają rozwiązań Wolters Kluwer. Udostępniamy Ci to szkolenie dodatkowo, poza pakietem webinarów dostępnych w Twoim abonamencie. Po wystąpieniu prelegenta przewidziany jest czas na omówienie tematyki w kontekście zawartości i funkcjonalności danego produktu wraz z krótką prezentacją oferty handlowej.

 

 

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
49,00 zł/ os netto ( 60,27 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
04.10.2022 , 14:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2022-10-04 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com