Szkolenie online

Postępowanie powypadkowe

Postępowanie powypadkowe
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Problem wypadków przy pracy dotyczy wszystkich pracodawców, bez względu na sektor gospodarki, w jakim działają. Na pracodawcy spoczywają określone obowiązki związane z wystąpieniem tego rodzaju zdarzenia. Natomiast w zależności od dokonanych przez pracodawcę ustaleń, pracownikowi przysługują, bądź nie, określone świadczenia. Ważne jest zatem, aby określone zdarzenia prawidłowo kwalifikować, co może okazać się trudne w sytuacji, gdy definicja wypadku przy pracy jest zawiła i nieoczywista oraz prawidłowo przeprowadzić postępowanie powypadkowe. Bardzo pomocne w tym może okazać się omówienie problematyki postępowania powypadkowego w oparciu o orzecznictwo sądowe i analizę rzeczywistych zdarzeń.

Szczegóły szkolenia

Cele

Cele

W trakcie spotkania postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania:
1. Jakie są zasady kwalifikowania zdarzenia jako wypadek przy pracy, wypadek w drodze do/z pracy, wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy?
2. Czy zawsze należy wszczynać postępowanie powypadkowe?
3. Jakie podjąć czynności, gdy wypadek zdarzy się na terenie innego zakładu pracy?
4. Jakie są zasady powoływania zespołu powypadkowego i etapy jego pracy? Jaki jest wpływ czynności wstępnych na proces dochodzenia powypadkowego, kto i kiedy składa wyjaśnienia, a kto udziela informacji, co powinien zawierać opis wypadku?
5. Co zrobić jeżeli spotkamy się z odmową składania wyjaśnień przez poszkodowanego i świadka, składaniem fałszywych wyjaśnień, odmową okazania odpowiednich dokumentów, wyłączną wina poszkodowanego?
6. Jakie są zasady sporządzania dokumentacji powypadkowej, w tym: termin sporządzenia protokołu, prawa poszkodowanego i świadków, ochrona danych osobowych, podważanie zapisów w protokole, odrębne zdanie członka zespołu, błędy w zapisach protokołu powypadkowego?

Prelegenci

Prelegenci

dr Anna Sokołowska

Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Doradztwo Kadrowe. Prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywała zajmując się w ramach pracy zawodowej pracami o charakterze opiniodawczym, legislacyjnym oraz nadzorczym nad działalnością kontrolną inspektorów pracy. Koordynator i uczestnik projektów krajowych i międzynarodowych oraz kampanii społecznych w obszarze ochrony pracy. Wykładowca na uczelniach wyższych, recenzent publikacji i prac dyplomowych, trener i doradca w zakresie stosowania przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, autor publikacji oraz uczestnik konferencji związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy w praktyce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie. Ukończyła Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz w 2000 r. złożyła egzamin państwowy i otrzymała uprawnienia inspektora pracy.

 

 

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 29 sierpnia 2018 r. o godzinie 10:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:  Serwis BHP Silver/Gold; LEX BHP Optimum/Premium; Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige; LEX Kadry Standard/Optimum/Premium; Serwis HR Gold/Prestige; LEX HR Premium; Vademecum Głównego Księgowego Silver, Gold, Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta; Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Optimum.

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com