Szkolenie online

Pozasądowe ugody w sprawach kredytów walutowych - wytyczne do redakcji skutecznych ugód w kontekście orzecznictwa TS UE

Pozasądowe ugody w sprawach kredytów walutowych - wytyczne do redakcji skutecznych ugód w kontekście orzecznictwa TS UE
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W związku z orzecznictwem sądów korzystnym dla kredytobiorców rodzi się wyzwanie dla uczestników obrotu - w jaki sposób zaaranżować proces zawierania ewentualnych ugód aby wykluczyć ryzyko ich późniejszego kwestionowania przed sądem.
Trybunał Sprawiedliwości UE wypracował szereg kryteriów, w świetle których sądy krajowe zobowiązane są dokonywać oceny skuteczności i ważności ewentualnych porozumień.
Kryteria te jednak pozostają dosyć ogólne i niezbędne jest ich osadzenie oraz skonkretyzowanie w ramach problematyki kredytów walutowych.
Celem szkolenia będzie udzielenie odpowiedzi na pytania o zakres, sposób zawarcia i niezbędną treść ugód pozasądowych zawieranych w związku z roszczeniami kredytobiorców dotyczącymi abuzywności klauzul indeksacyjnych bądź denominacyjnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program:

 

1. Pozasądowa ugoda dotycząca kredytu walutowego - diagnoza problemów praktycznych i wyodrębnienie newralgicznych obszarów.
2. Wymagania stawiane przez orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE dla następczej modyfikacji elementów umowy dotkniętych abuzywnością.
3. Dotychczasowa implementacja judykacyjna orzecznictwa TS UE w polskiej praktyce orzeczniczej - przegląd orzeczeń SN i sądów wyższych instancji w przedmiocie modyfikacji umów frankowych.
4. Świadomość sytuacji prawnej i faktycznej konsumenta - czyli co?
5. Granica między pouczeniem konsumenta (kredytobiorcy) o przysługujących mu prawach a doradztwem prawnym.
6. Konieczne elementy stosunku kredytowego podlegające walidacji - czyli jak zrewidować wszystkie dotychczasowe operacje na kredycie?

 

Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do prawników działów prawnych banków zajmujących się przygotowywaniem wzorców umownych, rozpatrywaniem reklamacji i analizą spraw spornych, jak również do arbitrów sądów polubownych. Będzie jednak również pomocne dla pełnomocników procesowych zarówno banków jak i kredytobiorców - bowiem ugody zawierane w czasie trwania postępowania sądowego w znacznej mierze spełniać muszą podobne warunki ich skuteczności. Z tych samych powodów adresatami szkolenia mogą być sędziowie sądów powszechnych, którzy zobowiązani są na mocy prawa unijnego przed zatwierdzeniem ugody dokonać jej weryfikacji w oparciu o kryteria wskazane przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Prelegenci

Prelegenci

Dawid Rogoziński

Prawnik, pracownik naukowo-dydaktyczny w Pracowni Prawa Ubezpieczeniowego, Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego, członek Komisji ds. Promocji, marketingu i wykonywania zawodu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, sekretarz Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Prawników Ubezpieczeniowych AIDA.

Stały prelegent i prowadzący szkolenia dla prawników, brokerów ubezpieczeniowych i innych podmiotów z rynku finansowego, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz przedsiębiorstw działających w obszarach IT i marketingu.

Autor specjalistycznych komentarzy praktycznych LEX Banki i windykacje (Wolters Kluwer), publikacji naukowych z zakresu prawa finansowego i konsumenckiego, współautor Raportu Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym: "Nieprawidłowości na rynku finansowy a ochrona konsumenta".

Od ponad 3 lat naukowo i zawodowo zajmujący się m.in. problematyką kredytów waloryzowanych kursem waluty obcej.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 4 listopada 2021r. o godz. 15:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 14:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Banki Standard
LEX Banki Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com