dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Prawo wodne w procesie inwestycyjnym po 1 stycznia 2018 r.

Prawo wodne w procesie inwestycyjnym po 1 stycznia 2018 r.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szkolenie będzie polegało na przedstawieniu aktualnych zasad dotyczących procesu inwestycyjnego na gruncie nowego Prawa wodnego, a w szczególności wydawania zgód wodnoprawnych z uwzględnieniem obowiązków wynikających z wymaganego prawem pozwolenia i zgłoszenia wodnoprawnego oraz oceny wodnoprawnej. Ponadto przedstawione zostaną relacje między zgodą wodnoprawną a decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach. Omówiona zostanie także rola i zadania Wód Polskich w procesie inwestycyjnym, jako organu administracji oraz inwestora oraz  tematyka dotycząca wygaszenia z mocy prawa decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzji o warunkach zabudowy na podstawie art. 546 nowego Prawa wodnego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Rodzaje zgody wodnoprawnej: pozwolenie a zgłoszenie oraz ocena wodnoprawna, jako nowy instrument prawa wodnego; akty wykonawcze oraz podstawowe cele ustawy Prawo wodne dotyczące wydawania zgód wodnoprawnych.
2. Schemat nowego procesu inwestycyjnego w świetle przepisów ustawy Prawo wodne; problemy praktyczne.
3. Wody Polskie – ich rola w procesie inwestycyjnym, jako organu administracji oraz inwestora.
4. Relacja między decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach a zgodą wodnoprawną,
5. Konsekwencje wygaszania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzji o warunkach zabudowy dotyczących nieruchomości lub ich części znajdujących się na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią oraz w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału przeciwpowodziowego po stronie odpowietrznej - w związku z wejściem w życie nowego prawa wodnego; definicje i wątpliwości prawne.
6. Przewidywane kierunki zmian przepisów Prawa wodnego.

Prelegenci

Prelegenci

male

Przemysław Szuwalski

Specjalista z zakresu postępowania administracyjnego oraz prawa administracyjnego i ochrony środowiska, mający wieloletnie doświadczenie zawodowe w stosowaniu prawa ochrony środowiska, prawa ochrony przyrody oraz prawa wodnego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku od 2006 r., wykładowca Gdańskiej Szkoły Wyższej.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 17 października 2018 r. o godzinie 13:00. 
 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.  


Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Prawo Ochrony Środowiska, Serwis Budowalny, Samorząd Terytorialny, Samorząd Terytorialny Plus, Ochrona Środowiska Optimum/ Premium, Budownictwo Optimum/Premium, Urząd i Obywatele Optimum/Premium   

 

 

WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay). 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com