Szkolenie online

Restrukturyzacja emitenta obligacji

Restrukturyzacja emitenta obligacji
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Rynek obligacji korporacyjnych doświadcza turbulencji. Składają się na to zarówno trudności w działalności operacyjnej emitentów, jak i problemy z uzyskaniem nowego finansowania. Rośnie prawdopodobieństwo utraty zdolności do obsługi długu. Ta sytuacja kieruje uwagę na postępowanie restrukturyzacyjne – będące możliwym rozwiązaniem problemów płynnościowych. Postępowanie wobec emitenta obligacji pozwala ustanowić nadzór nad jego działalnością, opracować plan naprawczy, a następnie zawrzeć układ z wierzycielami. Jest to złożony proces, wymagający współdziałania wielu uczestników (wierzycieli, emitenta, nadzorcy/zarządcy), a jego poszczególne elementy są uregulowane przepisami prawa. Warto zatem poznać, jaka jest perspektywa dłużnika-emitenta oraz wierzyciela-obligatariusza. Czy wejście na ścieżkę restrukturyzacji jest skomplikowane i jakie znaczenie mają w tym obszarze ostatnie zmiany w prawie? Jakie skutki ma otwarcie postępowania, co dzieje się z wierzytelnościami objętymi układem, czy wszyscy wierzyciele mają podobną pozycję – to niektóre z zagadnień, nad którymi warto się pochylić w omawianym kontekście.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Jaka restrukturyzacja dla emitenta obligacji? (przegląd aktualnych trendów w postępowaniach, ograniczenia dotyczące rodzajów restrukturyzacji emitenta obligacji, jaki wpływ na sytuację emitentów ma popularność postępowania o zatwierdzenie układu).

2. Sytuacja obligatariusza w postępowaniu (wykonywanie zobowiązań z obligacji, znaczenie zabezpieczeń wierzytelności, ograniczenia egzekucji, reprezentacja kuratora, głosowanie nad układem).

3. Rezultat postępowania restrukturyzacyjnego (powodzenie i niepowodzenie restrukturyzacji, możliwe sposoby restrukturyzacji zobowiązań z obligacji).

4. Planowane zmiany w prawie (nowe zasady dotyczące ograniczeń egzekucji, podziału wierzycieli na grupy i przyjęcia układu mimo sprzeciwu niektórych grup wierzycieli).

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

prawników zajmujących się obsługą emitentów obligacji, inwestorów, funduszy inwestycyjnych oraz indywidualnych klientów – nabywców obligacji korporacyjnych. Ponadto, szkolenie jest kierowane dla członków zarządu, pracowników departamentów compliance i prawnych, a także pracowników departamentów rynku pierwotnego lub obrotu wtórnego w firmach inwestycyjnych.

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Woźniak

Radca prawny, starszy prawnik w Kancelarii Filipiak Babicz Legal. Specjalizuje się w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym, w zagadnieniach związanych z zabezpieczeniem wierzytelności, a także w rozwiązywaniu sporów w sprawach cywilnych i gospodarczych. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Redaktor serwisu specjalistycznego orestrukturyzacji.pl.

Patryk Filipiak

Doktor nauk prawnych, adiunkt i wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny i adwokat. Za prace legislacyjne w przedmiocie ustaw – Prawo restrukturyzacyjne i Prawo upadłościowe został odznaczony medalem Ministra Sprawiedliwości za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości. Członek INSOL EUROPE, Zespołu Ministra Gospodarki ds. Prawa Gospodarczego oraz Zespołu ds. Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Ekspert Banku Światowego oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Członek Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji. Mentor w programie Early Warning. Współautor i redaktor komentarza do prawa restrukturyzacyjnego, komentarza do upadłości konsumenckiej i komentarza do rozporządzenia 1346/2000 w sprawie postępowania upadłościowego. Współautor Systemu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz kilkudziesięciu innych publikacji z dziedziny prawa gospodarczego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 25 kwietnia 2023r. o godz. 14:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 13:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Kancelaria Standard/Optimum/Premium

Dział Prawny Standard/Optimum/Premium

Banki Standard/Premium

Windykacje 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com