Szkolenie online

Rodo w instytucjach finansowych

Rodo w instytucjach finansowych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

RODO, to nie jedyne przepisy regulujące przetwarzanie danych osobowych w instytucjach finansowych. Klient banku, zakładu ubezpieczeń, czy funduszu inwestycyjnego ma znacznie więcej praw, niż osoba korzystająca np. z usług kurierskich. Z drugiej strony przepisy regulujące działanie sektora usług finansowych dają znacznie więcej uprawnień dostawcy produktów. Właściwe zrozumienie relacji pomiędzy RODO, a przepisami prawa regulującymi chociażby zagadnienia z zakresu tajemnicy bankowej czy ubezpieczeniowej, to podstawa przetwarzania danych osobowych w sposób całkowicie zgodny z obowiązującym prawem.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas szkolenia online Użytkownicy dowiedzą się m.in.:

  • jakie przepisy, poza RODO, zobowiązana jest stosować instytucja finansowa przetwarzająca dane osobowe;
  • w jakiej relacji powinien występować bank/zakład ubezpieczeń/TFI w relacji do dostawcy usług (kiedy zasadne jest odwoływanie się do relacji administrator – podmiot przetwarzający, a kiedy do relacji administrator-administrator);
  • jakie szczególne podstawy przetwarzania danych osobowych dają przepisy branżowe;
  • jak traktować osoby świadczące usługi na rzecz instytucji finansowej w ramach tzw. samozatrudnienia?

Partnerzy

Partnerzy

Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI

Kancelaria powstała w 2010 roku w wyniku połączenia indywidualnych praktyk radców prawnych Piotra Czubluna i Piotra Trębickiego. Współpracują z nami doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin prawa. Dzięki nieszablonowemu podejściu do problemów prawnych i koncentracji na biznesowych potrzebach Klientów zrealizowaliśmy już wspólnie wiele skomplikowanych projektów.

 

Kancelaria rekomendowana w prestiżowych rankingach: Legal 500 EMEA (2018), Chambers Europe (2018, 2017), Ranking Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita (2018).

Prelegenci

Prelegenci

Piotr Czublun

Radca prawny, szef praktyki prawa ubezpieczeniowego, praktyki prawa instytycji finansowych oraz praktyki prawa IT. Piotr Czublun jest radcą prawnym z 20 letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej sektora usług finansowych. Zajmuje się kompleksowym doradztwem prawnym dla m.in. zakładów ubezpieczeń, banków, funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych, SKOK, firm pożyczkowych, pośredników finansowych. Najwyższą jakość usług wypracowywał przez wiele lat pracy we wiodących firmach prawniczych. Przez ponad 4 lata związany był z uznaną międzynarodową korporacją prawniczą, jako lider praktyki obsługi firm sektora usług finansowych i praktyki prawa IT.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 17 lipca 2018 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com