Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
W przypadku umowy o roboty budowlane do skutków opóźnienia się przez wykonawcę z rozpoczęciem robót lub wykończeniem obiektu albo wykonywania przez wykonawcę robót w sposób wadliwy lub sprzeczny z umową, do rękojmi za wady wykonanego obiektu, jak również do uprawnienia inwestora do odstąpienia od umowy przed ukończeniem obiektu stosuje się odpowiednio przepisy o umowie o dzieło. Regulacje Kodeksu cywilnego dotyczące umowy o roboty budowlane nie wymieniają jednak przepisów dotyczących umowy o dzieło, stąd powstają wątpliwości o zakres ich zastosowania.
Istotne dla ustalenia skutków odstąpienia od umowy o roboty budowlane jest określenie czy świadczenia stron (a w szczególności wykonawcy) mają charakter podzielny czy niepodzielny. W orzecznictwie i piśmiennictwie istnieją rozbieżności co do określenia charakteru prawnego świadczenia wykonawcy jako podzielnego lub niepodzielnego, a w konsekwencji skutków, jakie wywołuje odstąpienie od umowy o roboty budowlane, tj. czy mamy do czynienia z odstąpieniem ze skutkiem wstecznym (ex tunc), czy odstąpieniem na przyszłość (ex nunc).
Rozliczenie stron po odstąpieniu od umowy o roboty budowlane jest zależne np. od podstawy odstąpienia i stanu realizacji umowy.
Szkolenie jest skierowane do:
Deweloperzy, inwestorzy, kierownicy kontraktów, menadżerowie branży budowlanej, prawnicy, radcy prawni, adwokaci, urzędnicy
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com