Szkolenie online

Ryzyka i problemy podatkowe przedsiębiorców w kontekście koronawirusa

Ryzyka i problemy podatkowe przedsiębiorców w kontekście koronawirusa
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Minimalizacja piętrzących się ryzyk, także natury finansowej i podatkowej, to dziś jedno z licznych wyznań z jakimi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy i menedżerowie. Liczba branż, których dotkną skutki pandemii wciąż się wydłuża. Nie bez powodu wskazuje się, że dla wielu podmiotów najbliższe miesiące będą kluczowe dla dalszego funkcjonowania ich przedsiębiorstwa. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa sobie i pracownikom przedsiębiorcy stoją dziś przed wyborem jakie należności zapłacić, komu i w jakiej wysokości. A towarzyszy temu także konieczność obrony przychodów i walki o klienta.
Szkolenie online będzie miało na celu przedstawienie możliwości minimalizacji ryzyk o charakterze finansowym z uwzględnieniem potencjalnych strategii jakie może rozważyć przedsiębiorca co do realizowania zobowiązań pieniężnych, a także postępowania wobec organów podatkowych i ZUS. W materiałach zostaną uwzględnione także planowane instrumenty wynikające z projektu tzw. tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podstawowe zagadnienia:
1. Podejmowanie decyzji na podstawie danych a nie na podstawie informacji medialnych
2. Określenie kluczowych obszarów generujących ryzyko dla przedsiębiorcy
3. Sposoby zarzadzania zobowiązaniami finansowymi względem kontrahentów (identyfikacja wyzysku, zastosowanie klauzuli siły wyższej, nadzwyczajna zmiana stosunków)
4. Jakie instrumenty mogą zostać wykorzystane w celu obniżenia kosztów pracy?
5. Jak postępować wobec zobowiązań kredytowych oraz zobowiązań wynikających z umów leasingu?
6. Postępowanie z należnościami publicznoprawnymi, w tym składkami na ubezpieczenia społeczne – co można odroczyć i na jakich zasadach?

Prelegenci

Prelegenci

Robert Gniezdzia

Robert Gniezdzia, MBA - radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Chmielniak Adwokaci

Doradza klientom korporacyjnym w zakresie spraw związanych z prawem spółek, gospodarczym i regulacyjnym. Doradza członkom zarządów i organizacjom w zakresie minimalizacji ryzyk związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w sytuacjach kryzysowych w zakresie zarządzania ciągłością działań. Reprezentuje podmioty gospodarcze w sprawach odpowiedzialności cywilnej, administracyjnej i gospodarczej. Wspiera firmy w zakresie implementacji procedur i regulacji wewnętrznych o charakterze compliance. Reprezentuje klientów w procedurach przedsądowych i sądowych na gruncie karnym i karnoskarbowym. Doświadczenie biznesowe zdobywał jako członek organów zarządzających w spółkach handlowych. Przez wiele lat pełnił funkcje kierownicze w sektorze bankowym.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 2 kwietnia 2020 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Księgowość Standard/Optimum/Premium, LEX Finanse, Navigator Procedury Podatkowe

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com