Szkolenie online

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych i pandemii - z perspektywy banków i klientów

Sektor bankowy w świetle regulacji antykryzysowych i pandemii - z perspektywy banków i klientów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Aktualne okoliczności kryzysowe związane z pandemią koronawirusa i środkami wdrażanymi w celu jej zapobiegania oddziałują na sektor bankowy wielopoziomowo.
Po pierwsze, na banki jako przedsiębiorców, tak samo, jak na pozostałych, wpływa ogólne spowolnienie oraz problemy kontrahentów – klientów i muszą się one nierzadko mierzyć z podobnymi problemami.
Po drugie, banki są częściowo adresatem, a nawet pośrednim lub bezpośrednim wykonawcą niektórych instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej, podlegających dynamicznym modyfikacjom.
Po trzecie, obok samej legislacji mającej wpływ na ich funkcjonowanie, istotne są dla nich także działania, stanowiska i podejście organów nadzorczych.
We wszystkich tych obszarach dzieje się obecnie bardzo dużo. W trakcie webinaru 15.04, dedykowanego bankom, ale także ich klientom korporacyjnym i konsumentom, podsumujemy praktyczne aspekty wdrażanych w sektorze bankowym                          rozwiązań biznesowych, legislacyjnych i nadzorczych. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Z pewnością weźmiemy na warsztat:

 

1. Wpływ pandemii i ustawodawstwa antykryzysowego na finansowanie przedsiębiorców i konsumentów, w tym biznesowe rozwiązania wdrażane przez banki, w szczególności w relacjach z konsumentami

2. Zmiany i nowości w zasadach finansowania z funduszy państwowych, rola BGK, PFR, KUKE

3. Praktyczne aspekty stanowisk nadzorców – KNF i EBA

Prelegenci

Prelegenci

Michał Ćwiakowski

Adwokat, Szef Praktyki Regulacji Bankowych i Finansowych w Gawroński & Partners
Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie dla instytucji finansowych. Pracował w największych bankach w Polsce, zarówno w obszarze prawnym, jak i ryzyka, oraz wiodących polskich kancelariach prawnych.
Jego praktyka koncentruje się w obszarze regulacji rynków finansowych, w tym - AML, usług płatniczych, szeroko pojętego prawa bankowego, compliance, ładu korporacyjnego, ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa oraz nowych technologii. W tych dziedzinach prowadził kompleksowe projekty wdrożenia regulacji oraz audytów powdrożeniowych.
Doradzał w bieżącej działalności biznesowej banku, konstruowaniu umów produktowych i zabezpieczeniowych pod konkretne transakcje, wdrażaniu nowych produktów, a także prowadził projekty implementacji regulacji.
Michał posiada wszechstronne wykształcenie, które pozwala mu zrozumieć specyfikę regulacji rynku finansowego, a także potrzeby biznesowe klientów. Obok Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ukończył również Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne, także na Uniwersytecie Warszawskim.
Członek ORA w Warszawie. Certyfikowany audytor wiodący systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z PN-EN ISO/IEC 27001:2017.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 kwietnia 2020 r. o godzinie 15:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 14:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Nagranie ze szkolenia online będzie dostępne dla wszystkich Użytkowników systemu LEX w ramach nowego, bezpłatnego modułu LEX Alert Koronawirus.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

LEX Banki Standard
LEX Banki Prestige
LEX Banki Prestige Nowa Oferta
LEX Banki Premium

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com