Szkolenie online

Serwisy podatkowe LEX - nowości w zasobach i kluczowe funkcjonalności

Serwisy podatkowe LEX - nowości w zasobach i kluczowe funkcjonalności
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Przez ostatnie pół roku ustawodawca nie oszczędzał księgowych i doradców podatkowych. Od sierpnia 2019 r. co miesiąc pojawiały się kolejne zmiany przepisów podatkowych. Od stycznia mogliśmy złapać oddech, ale na horyzoncie pojawiają się już kolejne zmiany. I chodzi tu nie tylko o wchodzące w życie z dniem 1 kwietnia przepisy w zakresie nowej matrycy stawek VAT i zmienionego JPK. Sejm pracuje obecnie nad poprawkami przepisów, które niedawno weszły w życie (np. płatności na rachunek spoza białej listy czy raportowanie MDR) oraz wdrożeniem przepisów, które powinny już obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. (np. transakcje wewnątrzwspólnotowe). Planowany termin ich wejścia w życie to również 1 kwietnia 2020 r. Celem szkolenia online jest przedstawienie konkretnych zasobów w systemie LEX, które mogą być pomocne w przygotowaniu się do zmian i codziennej pracy księgowego oraz doradcy podatkowego. Zaprezentowane zostaną najnowsze komentarze autorów, poradniki a także wzory pism i narzędzia. Duży nacisk zostanie położony na sposoby dotarcia do poszukiwanych dokumentów.

Omówione zostaną również kluczowe funkcje serwisów podatkowych LEX.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 • Omówienie zasobów i metod dotarcia do wszystkich dokumentów na poniższych przykładach:
 1. Wiążące Informacje Stawkowe oraz nowa matryca stawek VAT
 2. Nowy JPK_VAT oraz likwidacja deklaracji
 3. Wyłączenia z KUP płatności powyżej 15.000 zł i projektowane zmiany w tym zakresie
 4. Inne zmiany w podatkach

 

 • Omówienie PULPITU KSIĘGOWEGO
 • Nowe przydatne funkcjonalności w pracy z listami wynikowymi.
 • Omówienie zakresu serwisu, w szczególności rodzajów dokumentów, wspierających pracę praktyków: hasła branżowe, analizy, komentarze praktyczne, pytania i odpowiedzi ekspertów, zestawienia, kalkulatory, klasyfikacje, plany kont, deklaracje, wzory, procedury, merytoryczne szkolenia online.
 • Wyszukiwanie dokumentów za pomocą wyszukiwarki głównej, zaawansowanej i indeksu hasłowego. Wyszukiwanie tekstowe i hasłowe. Omówienie różnic w wynikach obu sposobów wyszukiwania.
 • Zasady korzystania z konsultacji merytorycznych z ekspertem (zadawanie pytań drogą mailową, infolinia merytoryczna).
 • Przechodzenie do archiwalnych lub oczekujących wersji aktów prawnych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 17 kwietnia 2020 r. o godzinie 9:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 8:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wymagana rejestracja. 

 

Czas trwania szkolenia: 75 minut. 

 

 

Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com