Szkolenie online

Skarga nadzwyczajna-szanse i ryzyka dla wymiaru sprawiedliwości

Skarga nadzwyczajna-szanse i ryzyka dla wymiaru sprawiedliwości
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Szkolenie będzie polegało na zaprezentowaniu skargi nadzwyczajnej – nowego nadzwyczajnego środka odwoławczego, który wprowadzono ustawą z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym. Ustawa wchodzi w życie z dniem 3 kwietnia 2018 r., wtedy też możliwe stanie się wnoszenie skarg nadzwyczajnych do Sądu Najwyższego.

 

W ramach szkolenia omówiona zostanie istota skargi oraz cele tej nowej instytucji. Następnie omówione zostaną przesłanki materialne oraz formalne wnoszenia skargi nadzwyczajnej. Całość zostanie przedstawiona w kontekście pozwalającym na wskazanie szans i ryzyka, jakie skarga nadzwyczajna niesie dla wymiaru sprawiedliwości.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wprowadzenie

2. Przesłanki materialne skargi nadzwyczajnej

3. Przesłanki formalne skargi nadzwyczajnej

4. Podmioty uprawnione do wnoszenia skargi nadzwyczajnej

5. Postępowanie

6. Podsumowanie – szanse i ryzyka

 

Cele

Cele

Celem szkolenia jest:

1) omówienie istoty skargi nadzwyczajnej,

2) wyjaśnienie tej instytucji w ujęciu systemowym,

3) omówienie podstaw skargi nadzwyczajnej,

4) przedstawienie procedury wnoszenia i rozpoznawania skargi nadzwyczajnej,

5) wskazanie na szanse i ryzyka wiążące się z nowym nadzwyczajnym środkiem odwoławczym.

Korzyści

Korzyści

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do praktyków. Uczestnicy szkolenia otrzymają wiedzę dotyczącą podstaw stosowania skargi nadzwyczajnej, jej przesłanek o charakterze materialnym i formalnym. Pozwoli to na korzystanie z nowego nadzwyczajnego środka odwoławczego w praktyce zawodowej.

Prelegenci

Prelegenci

dr. Krzysztof Szczucki

 

Adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego oraz kierownik Centrum Promocji Polskich Nauk Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, główny specjalista w Kancelarii Prezydenta RP, członek zespołu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju biologii i medycyny, stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 20 marca 2018 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.
 
 
 

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com