Szkolenie online

Środki odwoławcze w świetle reformy procedury cywilnej

Środki odwoławcze w świetle reformy procedury cywilnej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Planowana nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadza szereg rewolucyjnych rozwiązań, które będą miały fundamentalne znaczenie dla przebiegu postępowania cywilnego. W ramach planowanej kompleksowej zmiany procedury cywilnej daleko idącej nowelizacji ma ulec postępowanie odwoławcze. Zmianie ulega dotychczasowy sposób kontroli formalnej apelacji, wymagania formalne i zasady rozstrzygnięć i uzasadnień sądu II instancji. Daleko idące zmiany obejmą również postępowanie zażaleniowego, przebudowanie ulega katalog postanowień zaskarżalnych zażaleniem i właściwość funkcjonalna sądów I i II instancji w tym zakresie.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Wprowadzenie, cele projektowanej nowelizacji
 2.  Postępowanie apelacyjne- wybrane zagadnienia:
  • wymagania formalne i kontrola formalna – czynności stron i czynności sądu, 
  • termin do wniesienia apelacji
  • rozstrzygnięcia sądu II instancji
  • uzasadnienie sądu II instancji
 3. Zażalenie – wybrane zagadnienia:
  • zmiany przedmiotowe katalogu dopuszczalnych zażaleń – art. 394 k.p.c.
  • poszerzenie katalogu zażaleń poziomych – nowo projektowany art. 394 (1a) k.p.c.i art. 394 (2) k.p.c.
  • uzasadnienia postanowień sądu II instancji
 4. Podsumowanie

Korzyści

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie przedmiotu i celów wynikających z planowanej reformy Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie środków odwoławczych. Udział w szkoleniu pozwoli także na zapoznanie się z nowymi obowiązkami sędziego jak też innych uczestników postępowania.

Prelegenci

Prelegenci

Aneta Łazarska

dr hab Aneta Łazarska, wieloletni sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i wykładowca Uczelni Łazarskiego, specjalizuje się w prawie procesowym cywilnym, gospodarczym i ustrojowym. Autorka kilku monografii, komentarzy, kilkudziesięciu artykułów oraz felietonów z cyklu dobrych praktyk sędziowie - pełnomocnicy procesowi.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Omega dla Sądów; LEX Kancelaria Prawna Standard/Optimum /Premium/ Prestige; LEX Omega; Dział Prawny Optimum/Premium/Standard; Dział Prawny Administracja Standard; Lex Windykacje

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com