Szkolenie online

Świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze i fundusz alimentacyjny- nowelizacja

Świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze i fundusz alimentacyjny- nowelizacja
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W trakcie szkolenia omówiony zostanie zakres zmian wprowadzonych ustawą z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie niektórych ustaw związanych ze świadczeniami na rzecz rodziny w: ustawie o świadczeniach rodzinnych, ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci i ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Zaprezentowane zostanie postępowanie w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych i świadczeń wychowawczych w sytuacji zaistnienia koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z uwzględnieniem nowych przepisów.  

Nadto poruszone zostaną nowe uregulowania dotyczące zmiany właściwości organu,  nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych , świadczeń wychowawczych związanych z koordynacją , a także zakres wyłączenia przepisów k.p.a.  w postępowaniach prowadzonych przez wojewodę.

Poruszona zostanie kwestia waloryzacji kryterium dochodowego w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Omówienie zakresu zmian wynikających z ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie niektórych ustaw związanych ze świadczeniami na rzecz rodziny
 2. Zmiany w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych :
 • nowe uregulowanie dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego
 • zasady postępowania organu właściwego oraz wojewody w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się i pobierającej świadczenia
 • nienależnie pobrane świadczenia rodzinne – zmiany
 • zmiana unormowania dotyczącego uchylenia lub zmiany ostatecznej decyzji (art. 32 u.ś.r.)
 • wyłączenie instytucji ponaglenia w przypadku rozpoznania spraw przez wojewodę
 1. Zmiany w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów:
 • waloryzacja kryterium dochodowego
 • zasady postępowania organu właściwego w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się i pobierającej świadczenia
 1. Zmiany w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci:
 • nowe uregulowanie dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego
 • nienależnie pobrane świadczenia wychowawcze  – zmiany
 • zmiana unormowania dotyczącego uchylenia lub zmiany ostatecznej decyzji (art. 27 u.p.p.w.d.)
 • wyłączenie instytucji ponaglenia w przypadku rozpoznania spraw przez wojewodę

 

Prelegenci

Prelegenci

Anna Kawecka

Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydział Prawa, od 2004 r. członek  Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, współpracownik  Serwisu Prawnego Wolters Kluwer Polska z siedzibą w Warszawie,  doświadczony trener, od 2004 roku prowadzący szkolenia z obszaru prawa administracyjnego materialnego oraz procedury, egzekucji administracyjnej,  prawa cywilnego,  konsultant prawny podmiotów publicznych i prywatnych. Od 2010 r. ekspert prawny Instytutu Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach, autor i współautor analiz i dokumentów strategicznych z zakresu mieszkalnictwa opracowywanych dla Gmin i Miast (m.in. Polityki Mieszkaniowej Miasta Poznań 2012 – 2022, Programu Gospodarowania Zasobem Nieruchomości Gminy dla Gminy Żagań na lata 2015 – 2017) od 2011 r. - członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej działającej przy byłym Ministrze Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Autor licznych publikacji z dziedziny  prawa administracyjnego materialnego i procesowego (w tym współautor Komentarzy).

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 26 lipca 2021r. o godz. 9:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 8:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox
 

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Pomoc Społeczna, standard, optimum, premium;

LEX Pomoc Społeczna Optimum O, Premium O

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com