Szkolenie online

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego – okres świadczeniowy 2019/2020

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego – okres świadczeniowy 2019/2020
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Problematyka szkolenia skierowana jest do osób, które na  co dzień zajmują się ustawą o pomocy osobom uprawnionym do alimentów w kontekście przyznawania, weryfikowania prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz jego zwrotu, gdy osoba nienależnie pobierze świadczenie. W trakcie szkolenia poruszone zostaną problemy związane z definiowaniem pojęcia świadczeń nienależnie pobranych w orzecznictwie sądów administracyjnych, a także możliwości przypisania ich do zwrotu. Poruszony zostanie problem dochodzenia świadczeń, w sytuacji gdy są one uznane przez organ odwoławczy lub sąd za świadczenia nienależne a nie nienależnie pobrane. Omówiona zostanie kwestia dochodzenia świadczeń nienależnie pobranych  od osoby trzeciej. W trakcie szkolenia zaprezentowana zostanie instytucja przedawnienia i  potrącenia w kontekście przedawnionych świadczeń nienależnie pobranych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Definicja nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego
 2. Tryb postępowania w sytuacji zaistnienia zdarzenia skutkującego uznaniem, że dane świadczenie jest świadczeniem nienależnie pobranym.
 3. Problem określania terminu zwrotu w decyzji ustalającej, że dane świadczenie jest nienależnie pobrane i zobowiązującej do zwrotu.
 4. Pojęcie świadczeń nienależnych oraz nienależnie pobranych – w doktrynie i orzecznictwie. Tryb oraz możliwość żądania zwrotu.
 5. Prowadzenie postępowania w sprawie świadczeń nienależnie pobranych w stosunku do osoby trzeciej
 6. Zwrot świadczeń przez banki po śmierci osoby uprawnionej
 7. Świadczenia nienależnie wypłacone – czy i w jaki sposób żądać ich zwrotu. Naliczanie odsetek.
 8. Instytucja potrącenia nienależnie pobranego świadczenia – zasady i problemy praktyczne
 9. Postępowanie w sprawie zastosowania ulgi
 10. Postępowanie w sprawie uznania świadczenia za nienależnie pobrane w sytuacji zmiany organu właściwego
 11. Instytucja przedawnienia świadczeń nienależnie pobranych z funduszu alimentacyjnego
 12. Panel dyskusyjny

Prelegenci

Prelegenci

female

Anna Kawecka

Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydział Prawa, od 2004 r. członek  Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, współpracownik  Serwisu Prawnego Wolters Kluwer Polska z siedzibą w Warszawie,  doświadczony trener, od 2004 roku prowadzący szkolenia z obszaru prawa administracyjnego materialnego oraz procedury, egzekucji administracyjnej,  prawa cywilnego,  konsultant prawny podmiotów publicznych i prywatnych. Od 2010 r. ekspert prawny Instytutu Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach, autor i współautor analiz i dokumentów strategicznych z zakresu mieszkalnictwa opracowywanych dla Gmin i Miast (m.in. Polityki Mieszkaniowej Miasta Poznań 2012 – 2022, Programu Gospodarowania Zasobem Nieruchomości Gminy dla Gminy Żagań na lata 2015 – 2017) od 2011 r. - członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej działającej przy byłym Ministrze Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Autor licznych publikacji z dziedziny  prawa administracyjnego materialnego i procesowego (w tym współautor Komentarzy).

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 7 października 2019 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Pomoc Społeczna Premimu, Optimum, Standard,

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.


 

WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 

 

 

Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

 

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com