Szkolenie online

Szkolenie Jak ułatwić sobie codzienny research? – budowa warsztatu pracy w kilku krokach.

Szkolenie Jak ułatwić sobie codzienny research? – budowa warsztatu pracy w kilku krokach.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Cykl realizowany we współpracy Naczelnej Rady Adwokackiej z Wolters Kluwer.

Każdego dnia adwokatki i adwokaci przeglądają setki dokumentów. W kontekście prowadzonych spraw konieczne jest sprawdzanie przepisów, orzecznictwa, opinii i stanowisk doktryny. Analiza skomplikowanych sprawy powoduje poczucie nadmiaru, albo niedoboru informacji. Jak zachować balans, żeby nie stracić tego co istotne, a odsiać to co zbyteczne?
Jak prowadząc research uchwycić sedno sprawy i nie dać się zaskoczyć na sali sądowej?

O tym wszystkim opowiemy podczas szkolenia. Celem prelegentów jest pokazanie korzyści jakie wynikają ze zbudowania warsztatu pracy i ułożenia w oparciu o ten warsztat procesu wyszukiwania niezbędnych informacji.

Podczas wykładu przedstawionych zostanie szereg praktycznych informacji
również w formule studium przypadku.   

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas spotkania adwokatki i adwokaci dowiedzą się o:

  1. budowie warsztatu w zakresie researchu,
  2. ryzykach i szansach podczas korzystania z googla,
  3. monitoringu legislacyjnym od ogółu do szczegółu,
  4. o systemach powiadomień RSS, alertach, przydatnych narzędziach i funkcjach programów pocztowych i systemów informacji prawnej,
  5. dobrych i ryzykownych praktyk podczas researchu prawnego – studium przypadku.

Prelegenci

Prelegenci

Barbara Szczepańska

Ekspertka w zakresie researchu prawnego oraz zarządzania wiedzą. Od ponad 20 lat kieruje zespołem wsparcia informacyjnego w warszawskim oddziale kancelarii prawnej Hogan Lovells.

Regularnie dzieli się swoją wiedzą podczas licznych szkoleń i konferencji dla prawników.

Współautorka publikacji „Nowe Technologie w praktyce prawnika”. Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS na studiach podyplomowych z zakresu Legal Tech oraz na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Rady Naukowej LEX. Posiada najwyższy poziom certyfikacji LEX - Certyfikat LEX Platinum. Od 3 lat mentorka na Wolters Kluwer Polska Legal Hackathon.

 

Michał Ponikowski

Ekspert posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniach produktowych dla: kluczowych klientów z sektora administracji publicznej, biznesu oraz największych kancelarii, sądów i prokuratur. Od lat wspiera prawników w zakresie legal research-u i nowych technologii. Współautor publikacji „Nowe Technologie w praktyce prawnika”. Pomysłodawca i współtwórca Certyfikacji LEX. Zwycięzca konkursu Global Innovation Award.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Kompetencji Managera w Akademii Leona Koźmińskiego.

Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie dyrektor działu szkoleń produktowych w Wolters Kluwer Polska.

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Naczelna Rada Adwokacka

Naczelna Rada Adwokacka

Naczelna Rada Adwokacka sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu adwokata – w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony. Samorząd adwokatów działa pod ochroną Konstytucji RP (art. 17 ust. 1). NRA tworzą: prezes, adwokaci wybrani przez Krajowy Zjazd Adwokatury oraz dziekani okręgowych rad adwokackich.

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
Organizator
Naczelna Rada Adwokacka

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
3h

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com