Szkolenie online

Udostępnianie dokumentacji medycznej: ostatnie zmiany oraz najczęstsze wątpliwości

Udostępnianie dokumentacji medycznej: ostatnie zmiany oraz najczęstsze wątpliwości
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Kwiecień i maj przyniosły nam małą rewolucję w zakresie zasad udostępniania dokumentacji medycznej. Zmiany te dotyczyły m.in. rozszerzenia katalogu osób uprawnionych do uzyskania danych medycznych zmarłego pacjenta czy wprowadzenia bezpłatnego pierwszego udostępniania kopii dokumentacji medycznej.

 

Nowości w prawie są jednak tylko przykładowymi problemami z którymi mierzą się na co dzień podmioty zobligowane do udostępniania dokumentacji medycznej. Dopuszczalność przekazania danych o stanie zdrowia pacjenta na żądanie policji, kwestia upoważnienia do odbioru recept, dokumentowanie zaleceń i ordynacji lekarskich czy elektroniczna dokumentacja to jedynie niewielki wycinek problemów, z którymi borykają się podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych.

Te, i inne wątpliwości będą jednak przedmiotem naszego specjalnego szkolenia on-line, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 10.00.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W ramach szkolenia nasz ekspert, radca prawny Agnieszka Sieńko, omówi przepisy modyfikujące zasady udostępnienia dokumentacji (m.in. problem pierwszego bezpłatnego udostępniania dokumentacji medycznej pacjentom i ich przedstawicielom oraz kwestię dostępu osoby bliskiej zmarłego do dokumentacji medycznej). Przedmiotem analizy będą także najczęstsze problemy związane z udostępnieniem informacji o stanie zdrowia pacjenta, wynikające z codziennej praktyki placówek medycznych.

W ramach szkolenia omówione zostaną w szczególności takie kwestie jak:

 

 • Udostępnianie dokumentacji osobie bliskiej zmarłego
 • Bezpłatne pierwsze udostępnienie dokumentacji medycznej w związku z wejściem w życie tzw. ustawy sektorowej
 • Ogólne zasady udostępniania dokumentacji medycznej
 • Elektroniczna dokumentacja medyczna - podpisy pod dokumentami elektronicznymi oraz rozszerzenie zakresu EDM
 • Udostępnianie dokumentacji medycznej policji – zasady i wymogi formalne
 • Dokumentacja medyczna fizjoterapeutów - nowy zawód czyli nowe wymagania
 • Udostępnianie dokumentacji a upoważnienie i odbiór recept
 • Dokumentacja medyczna dziecka a rozwiedzeni rodzice
 • Dostęp do dokumentacji w innych podmiotach - prawa lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników
 • Dokumentowanie zaleceń i ordynacji lekowych
 • Dopuszczalność pobierania opłaty za potwierdzenie zgodności kopii dokumentacji medycznej z oryginałem, na bazie art. 83 rozporządzenia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania

 

Nasza ekspertka odpowie również na zadane w trakcie webinaru pytania uczestników dotyczące problemów związanych z dostępem do dokumentacji medycznej. Szkolenie dedykowane jest zarówno kadrze zarządzającej podmiotem leczniczym, jak również zainteresuje stykających się na co dzień z dokumentacją medyczną lekarzy, pielęgniarki czy fizjoterapeutów.

 

Nie przegap okazji i zapisz się na szkolenie już dziś!

 

Prelegenci

Prelegenci

Agnieszka Sieńko

Specjalistka w dziedzinach prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego, a także pracownik naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Stały współpracownik Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie cyklicznie publikuje eksperckie opracowania książkowe i elektroniczne, a także realizuje szkolenia z zakresu prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego. Obecnie w ramach własnej kancelarii prowadzi obsługę podmiotów leczniczych, w tym dużych szpitali publicznych. Zajmuje się także obsługą prawną innowacyjnych projektów dedykowanych rynkowi usług medycznych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Zdrowia, LEX Ochrona Zdrowia Optimum/Premium/ Standard; Księgowość Optimum/Premium/ Standard, Kadry Optimum/Premium/ Standard, Zamówienia Publiczne Optimum/Premium/ Prestige

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com