Szkolenie online

Walka z praniem pieniędzy. Sprawdź, co zmieni się od 13 lipca 2018

Walka z praniem pieniędzy. Sprawdź, co zmieni się od 13 lipca 2018
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

13 lipca 2018 r. weszły w życie przepisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Nowa ustawa dostosowuje polskie prawo do dyrektyw unijnych wprowadzając szereg zmian o charakterze podmiotowym (np. nowe kategorie instytucji obowiązanych) oraz przedmiotowym (zmieniony zakres obowiązków instytucji obowiązanych oraz kompetencji organów administracji publicznej, w szczególności Generalnego Inspektora Informacji Finansowej).

 

Szkolenie realizowane przy współpracy Kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

 

 

 

Szczegóły szkolenia

Cele

Cele

W takcie prezentacji eksperci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr opowiedzą o zmianach wynikających z nowej ustawy, wpływających w szczególności na podmioty będące instytucjami obowiązanymi, przybliżając następujące zagadnienia:

 

1. Pranie pieniędzy oraz finansowanie terroryzmu – istota zjawiska
2. Źródła prawa i najistotniejsze zmiany wynikające z nowej ustawy
3. Zakres podmiotowy ustawy: nowe kategorie instytucji obowiązanych, wyłączenie niektórych podmiotów
4. Nowe zasady stosowania środków bezpieczeństwa finansowego: identyfikacja klienta i beneficjenta rzeczywistego
5. Outsourcing środków bezpieczeństwa finansowego
6. Procedury instytucji obowiązanych: wewnętrzna procedura, procedura grupowa, whistleblowing
7. Przepisy dotyczące utworzenia i funkcjonowania Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych
8. Wstrzymywanie transakcji i blokowanie rachunków oraz kary za naruszenie obowiązków

Prelegenci

Prelegenci

Jan Roliński

Adwokat, senior partner, kieruje praktyką prawa zamówień publicznych. Reprezentuje klientów w postępowaniach spornych dotyczących w szczególności kwestii zamówieniowych, w tym w sprawach obejmujących zarzuty karne. Doradza klientom w działaniach mających na celu zapobieganie i wykrywanie przestępstw w przedsiębiorstwach. Wspiera przedsiębiorców przy opracowywaniu i wdrażaniu procedur antykorupcyjnych. 
 

 

Robert Makowski

Radca prawny w zespole bankowości i finansów. Doradza w kwestiach prawno-regulacyjnych związanych ze sprzedażą banków lub mających siedzibę w Polsce oddziałów zagranicznych instytucji finansowych oraz regulacjach dotyczących kredytów konsumenckich. Wspiera klientów przy zakładaniu oddziałów zagranicznych instytucji finansowych w Polsce, w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, notyfikacji transakcji pochodnych, a także analizy zgodności innowacyjnych rozwiązań technologicznych w finansach z przepisami prawa.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 9 sierpnia 2018 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com