Szkolenie online

Wpływ „warzywniaka” na podmioty wykonujące działalność maklerską

Wpływ „warzywniaka” na podmioty wykonujące działalność maklerską
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Ustawą z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku wprowadzono zmiany istotne m.in. z perspektywy podmiotów wykonujących działalność maklerską. Zmiany te ukształtowane zostały na gruncie licznych ustaw, dlatego ich rekonstrukcja wymaga systemowej analizy wszystkich objętych nowelizacją aktów prawnych. Modyfikacje polegają m.in. na wprowadzeniu jednolitej licencji bankowej, ustanowieniu restrykcyjnych ograniczeń inwestycyjnych przewidzianych dla poszczególnych kategorii instrumentów finansowych, czy rozszerzeniu zakresu i podstaw odpowiedzialności członków organów podmiotów wykonujących działalność maklerską. Holistyczna prezentacja wprowadzonych zmian jest kluczowa z perspektywy prawidłowego wykonywania działalności maklerskiej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Wprowadzenie - kierunek rozwoju rynku finansowego
2. Jednolita licencja bankowa
3. Ograniczenia w dostępie do instrumentów finansowych
4. Nowe zasady odpowiedzialności członków organów podmiotów wykonujących działalność maklerską
5. Podsumowanie

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

  • doradców inwestycyjnych, maklerów
  • członków organów podmiotów wykonujących działalność maklerską
  • prawników zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność maklerską
  • uczestników rynku finansowego

 

Prelegenci

Prelegenci

Klaudia Lewandowska

Specjalistka w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz prawa handlowego. Zajmuje się doradztwem prawnym m.in. na rzecz spółek publicznych, domów maklerskich oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych. W ramach swojej prawie 6-letniej praktyki - w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii - obsługiwała szereg spółek publicznych zapewniając im bieżącą obsługę korporacyjną, a także obsługę prawną związaną m.in. z przebiegiem ofert publicznych, doradztwem w zakresie transakcji nabywania znacznych pakietów akcji oraz procesów squeeze-out czy delistingów.

Anna Czerkawska Soból

Starszy prawnik w Dziale Prawa Rynku Kapitałowego oraz w Dziale Prawa Karnego. Specjalistka w zakresie prawa rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji w zakresie obrotu giełdowego i funduszy inwestycyjnych. Adwokat z obszernym doświadczeniem w reprezentacji klientów w sprawach karnych oraz gospodarczych. W latach 2011-2020 pracowała w kancelarii prawnej świadcząc usługi na rzecz spółek kapitałowych. W latach 2020-2023 zatrudniona w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego w Departamencie Spraw Karnych jako radca prawny oraz w Departamencie Infrastruktury i Obrotu Giełdowego jako kierownik zespołu odpowiedzialnego między innymi za prowadzenie postępowań wyjaśniających w zakresie przestępstw giełdowych, postępowań administracyjnych w przedmiocie zawieszania obrotu instrumentami finansowymi, nadzór nad obowiązkami notyfikacyjnymi akcjonariuszy spółek publicznych, obowiązkami managementu spółek publicznych oraz nad wezwaniami.
Jako przedstawiciel Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w kilku grupach roboczych Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) aktywnie uczestniczyła między innymi w pracach legislacyjnych dotyczących zmian w Rozporządzeniu MAR (Listing Act). W ramach swojej praktyki legitymuje się holistycznym doświadczeniem zarówno od strony biznesowej jak i nadzorczej. Wykładowca na studiach podyplomowych na kierunkach poświęconych rynkowi kapitałowemu oraz nowym zjawiskom na rynku finansowym na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mediator Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 12 lutego 2024r. o godz. 10:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Banki Standard/Premium

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
90 minut

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com