Szkolenie online

Wydatki i opłaty komornicze – aspekty praktyczne

Wydatki i opłaty komornicze – aspekty praktyczne
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W trakcie szkolenia zostaną omówione zagadnienia związane z ponoszeniem kosztów komorniczych. Przedstawiona zostanie w szczególności ustawa o kosztach komorniczych z 28 lutego 2018 r.
Prelegent poruszy tematykę wydatków komornika sądowego w toku postępowania egzekucyjnego oraz opłat komorniczych ze wskazaniem, kto i w jakim okolicznościach powinien je ponosić.
Omówione zostaną rodzaje, treść i wykonanie postanowień w przedmiocie kosztów komorniczych, w tym przepisy prawne, które regulują to zagadnienie.

Przedstawiony zostanie również katalog wydatków komorniczych, w tym m.in. wydatki na korespondencje, przejazdy, utrwalanie czynności oraz przechowywanie zapisu obrazu i dźwięku. Omówiona zostanie kwestia zaliczek na wydatki, w tym jak się je powinno rozliczać, a także inne zasady uiszczania wydatków tzn. kogo, kiedy i w jakiej wysokości one obciążają.
Prelegent poświeci dużą cześć szkolenia na rozróżnienie opłat komorniczych, a także na wskazanie ich wysokości i sposobu wyliczenia oraz na dopuszczalność ich pobierania i ściągania.
Skomentowane zostaną skutki przyjęcia rozwiązania prawnego zgodnie, z którym opłaty są należnością Skarbu Państwa.
Nie zabraknie również tematów najbardziej kontrowersyjnych m.in. takich, jak pobieranie opłat od wierzycieli, w tym za bezskuteczną egzekucję, za poszukiwanie majątku oraz niecelowe wszczęcie postępowania egzekucyjnego ze wskazaniem przykładów, kiedy one powinny być pobierane, a kiedy nie.
Przedstawiona zostanie również tematyka zwolnienia od kosztów komorniczych oraz miarkowania opłat egzekucyjnych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  • treść postanowień dotyczących kosztów komorniczych,
  • katalog wydatków komorniczych i zasady ich uiszczania,
  • podział i katalog opłat komorniczych,
  • zasady obciążania opłatami dłużnika i wierzyciela, w tym kontrowersje i wątpliwości z tym związane,
  • zwolnienie od kosztów komorniczych i obniżenie opłat.

Prelegenci

Prelegenci

male

Marcin Świtkowski

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat jako menadżer i radca prawny zajmował się wszelkimi aspektami zarządzania wierzytelnościami. Był jednym z twórców zorganizowanego, profesjonalnego rynku obrotu wierzytelnościami masowymi. Brał także udział w tworzeniu prawnych i biznesowych standardów windykacji. Jako radca prawny był ekspertem organizacji zrzeszających przedsiębiorców w zakresie problematyki zarządzania wierzytelnościami.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 15 października 2019 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Windykacje

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 

 

 

Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

 

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com