dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Zarządzanie incydentami medycznymi w podmiotach leczniczych.

Zarządzanie incydentami medycznymi w podmiotach leczniczych.
Chcesz dowiedzieć się, jak zgodnie z przepisami prawa zgłaszać incydenty medyczne? Przygotowaliśmy szkolenie, podczas którego nasi eksperci przeprowadzą uczestników krok po kroku przez procedurę zgłaszania incydentów medycznych. Omówimy również zakres pojęcia incydentu medycznego w rozumieniu ustawy, sposób i terminy realizacji obowiązku zgłoszenia, rozkład odpowiedzialności za ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Przedstawimy również kompleksowe narzędzie zapewniające sprawne zarządzanie incydentami medycznymi w praktyce.
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Szkolenie umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy w zakresie m.in.:

  • Pojęcia incydentu medycznego w rozumieniu ustawy (ocena, kwalifikacja zdarzenia, jako incydent  wg różnych wymagań).
  • Trybu zgłaszania incydentu medycznego w Polsce.
  • Stosowanych formularzy do zgłoszeń incydentów medycznych.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Przygotowaliśmy szkolenie, podczas którego nasi eksperci przeprowadzą uczestników krok po kroku przez procedurę zgłaszania incydentów medycznych. Omówimy również zakres pojęcia incydentu medycznego w rozumieniu ustawy, sposób i terminy realizacji obowiązku zgłoszenia, rozkład odpowiedzialności za ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Przedstawimy również kompleksowe narzędzie zapewniające sprawne zarządzanie incydentami medycznymi w praktyce.

 

Bezpłatne szkolenie online umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy, między innymi w zakresie:  

  • Pojęcia incydentu medycznego w rozumieniu ustawy (ocena, kwalifikacja zdarzenia, jako incydent  wg różnych wymagań).
  • Trybu zgłaszania incydentu medycznego w Polsce.
  • Stosowanych formularzy do zgłoszeń incydentów medycznych.
  • Zgłaszania i raportowania incydentów medycznych w praktyce.
  • Konsekwencji prawnych braku zgłoszenia incydentu medycznego
  • Kontroli podmiotów leczniczych w kontekście zaistniałych incydentów medycznych.

 

Część wykładowa: 1 godz.

Część poświęcona na pytania Uczestników i odpowiedzi: 0,5 godz.

Cele

Cele

Szkolenie jest adresowane do kadry menadżerskiej podmiotów leczniczych, zwłaszcza do pracowników odpowiedzialnych za monitorowanie incydentów medycznych, tworzenie rejestrów tych incydentów oraz zgłaszanie ich do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

 

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z pojęciem incydentu medycznego w rozumieniu ustawy, sposobem i terminami realizacji obowiązku zgłoszenia, rozkładem odpowiedzialności za ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Jak również będą mieli możliwość zapoznania się z kompleksowym narzędziem, zapewniającym sprawne zarządzanie incydentami medycznymi w praktyce.

 

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Progmedica

Prelegenci

Prelegenci

Iwona Kaczorowska-Kossowska

Radca prawny, specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, w szczególności w zakresie kontaktów na linii świadczeniodawca-pacjent i negocjacjach umów i porozumień w sprawach związanych z prowadzeniem podmiotów leczniczych, praktyk lekarskich i pielęgniarskich i aptek a także reprezentacją świadczeniodawców w sporach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 2004r. prowadzi Kancelarię Prawa Medycznego i Farmaceutycznego, która jest członkiem Konsorcjum Law4Med. Ekspert naukowy Serwisu Prawo i Zdrowie wydawnictwa WoltersKluwer S.A., wieloletni redaktor merytoryczny miesięcznika „Menadżer Placówki Medycznej”. Wykładowca zagadnień z zakresu prawa medycznego. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku będącej członkiem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Członek Polskiego Towarzystwa Legislacji. Laureatka nagrody Pro Bono Societatis Medicorum Pomeraniae 2016.

 

 

Piotr Welenc

Piotr Welenc

Piotr Welenc, CISA, CICA, CGEIT, CRISC, CRMA, Quality Assurance Validator Jest czynnym audytorem wewnętrznym, posiadajcym certyfikaty międzynarodowe. Przez prawie 9 lat był pracownikiem NBP, w tym 7 lat w Departamencie Audytu Wewnętrznego oraz prawie 2 lata w Zespole ds. zarządzania strategicznego. Był wykładowca podyplomowych studiów bankowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowcą w międzynarodowej konferencji dla pracowników banków Europy Środkowo - Wschodniej w zakresie zarzadzania ryzykiem. Od 2003 roku był systematycznie prelegentem dla pracowników Biura Inspekcji Głównego Inspektoratu Nadzoru Bankowego w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym, Basel II oraz audytu informatycznego i compliance. Jest wieloletnim wykładowcą Warszawskiego Instytutu Bankowego, prowadził szkolenia z zarządzania ryzykiem (w tym ryzykiem compliance) dla kadry zarządczej oraz pracowników banków komercyjnych Ukrainy. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania strategicznego, controllingu, zarządzania ryzykiem operacyjnym oraz audytu wewnętrznego i informatycznego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Bezpłatne szkolenie on-line odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2017 roku o godz.11.00

 

Szkolenie jest adresowane do kadry menadżerskiej podmiotów leczniczych, zwłaszcza do pracowników odpowiedzialnych za monitorowanie incydentów medycznych, tworzenie rejestrów tych incydentów oraz zgłaszanie ich do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

 

Organizatorzy i partnerzy

Organizator
Partner merytoryczny

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com