Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
W ramach szkolenia dr n. med. Marek Tombarkiewicz kompleksowo omówi zasady zgłaszania zdarzeń niepożądanych w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla lekarzy i pielęgniarek, którzy są narażeni na popełnianie zdarzeń niepożądanych oraz osób zarządzających podmiotami leczniczymi, które decydują o formie wewnętrznego trybu zgłaszania zdarzeń niepożądanych. Poniżej udostępniamy Państwu program szkolenia:
• Przyjęta w Polsce definicja zdarzenia niepożądanego (czym jest i kiedy mamy do czynienia ze zdarzeniem niepożądanym)
• Podstawy prawne/Standardy akredytacyjne CMJ (w jaki sposób w Polsce ukształtowano regulacje prawne dotyczące zdarzeń niepożądanych oraz swoboda w kształtowaniu modelu w konkretnej placówce)
• Sposób postępowania po wystąpieniu zdarzenia niepożądanego. Sorry Works. (omówienie procedury zgłaszania oraz obsługi zdarzeń niepożądanych z perspektywy personelu medycznego oraz kadry zarządzającej)
• Katalog najczęściej występujących ZN (jakie nieprawidłowości najczęściej zdarzają się w szpitalach oraz jak można ich uniknąć)
• Kultura No-fault. Podejście międzynarodowe i krajowe (skupienie się na tym „czy pacjent doznał szkody?”, a nie „kto zawinił?")
Lekarz, doktor nauk medycznych. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, Specjalista medycyny ratunkowej. W latach 2016-2018 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wizytator Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Prowadzi szkolenia z zakresu jakości i bezpieczeństwa w systemie ochrony zdrowia. Obecnie jest Dyrektorem Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe: Medycyna Bólu oraz menedżerskie z zakresu Zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z zakresu Prawa medycznego, bioetyki z elementami socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Program Master of Business Administration w ochronie zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Szkolenie online odbędzie się 30 czerwca 2020 r. o godzinie 14:00.
Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.
Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.
Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:
LEX Compliance RODO
LEX Ochrona Zdrowia
LEX Ochrona Zdrowia Optimum/ Premium/ Standard
Progmedica
Progmedica Basic
By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.
WAŻNE!
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).
Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?
Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:
komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.
Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.
Magdalena Karasek
Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)
Zapytaj o ofertęSkontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie
Wyślij zapytanieMasz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com