Szkolenie online

Zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego

Zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Możliwość zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego od zawsze budziła zainteresowanie uczestników systemu zamówień publicznych. Od lat pojawiają się konkretne potrzeby, przede wszystkim przedsiębiorców, z którymi zostały podpisane takie umowy, jak również wątpliwości interpretacyjne i pytania, przede wszystkim ze strony zamawiających. Ponadto, tematyka zmian w umowie jest przedmiotem różnych opinii i stanowisk, w tym organów kontroli.

Przepisy nowego Prawa zamówień publicznych w pewnym zakresie uporządkowały regulacje dotyczące możliwości zmian umowy w sprawie zamówienia publicznego. Urząd Zamówień Publicznych wydaje kolejne opinie, pogłębiając mocniej lub nie, prezentowane od lat w tym zakresie stanowisko. Powyższe nie oznacza jednak, że rozwiązane zostały wszystkie problemy związane  z tą tematyką.

Można powiedzieć, że obecne czasy, wypełnione różnego rodzaju trudnościami wynikającymi z pandemii Covid-19, ze wzrostu inflacji, czy skutków wojny w Ukrainie - rodzą jeszcze większe potrzeby dotyczące zmiany, zawartych w „lepszych” czasach, umów w sprawie zamówienia publicznego.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program szkolenia obejmuje:

  1. Zagadnienia wstępne
  2. Przesłanki przewidywalności projektowanych zmian umowy
  3. Przesłanki zmian podmiotowych
  4. Przesłanki zmian wartościowych
  5. Przesłanki uwzględniające szczególne okoliczności

 

Adresaci szkolenia:

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do stron umów w sprawie zamówienia publicznego - zamawiających i wykonawców. Istotne kwestie poruszane na szkoleniu mogą również zainteresować osoby, które zajmują się szeroko pojętą kontrolą udzielania zamówień publicznych. Niezgodne z przepisami PZP dokonanie zmiany publicznego kontraktu stanowi bowiem naruszenie przepisów PZP, ale również skutkuje naruszeniem dyscypliny finansów publicznych czy przykładowo korektami finansowymi związanymi z wydatkowaniem środków unijnych.

Prelegenci

Prelegenci

Małgorzata Stręciwilk

Pracownik Katedry Prawa Informatycznego i Zawodów Prawniczych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, radca prawny, odnotowana w rankingu "50 najbardziej wpływowych prawników" Dziennik Gazeta Prawna w 2016, członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie, były Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, członek i rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej. Wieloletni praktyk w dziedzinie zamówień publicznych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 31 maja 2022r. o godz. 12:00. Potrwa 1,5h

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox
 

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Zamówienia Publiczne Stanrdard/Optimum/Premium, Urząd, Urząd Premium 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com