Szkolenie online

Zmiany w statutach jst – zadania w roku wyborczym

Zmiany w statutach jst – zadania w roku wyborczym
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Nowelizacja samorządowych ustaw ustrojowych wymusza na wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego zmianę lub uchwalenie zupełnie nowych statutów. Musi to nastąpić jeszcze w tej kadencji organów samorządów.

Zmiany ustrojowo-organizacyjne zostały wprowadzone razem ze zmianami w Kodeksie wyborczym. Nałożenie tak istotnego zadania na samorządy w roku wyborczym na pewno nie ułatwi jego wykonania, bowiem wiele nowych przepisów ma charakter polityczny i może służyć bieżącej walce wyborczej. Tym bardziej, że organy obecnej kadencji uchwalą przepisy, które będą stosowane dopiero przez organy wybrane w wyborach samorządowych planowanych na jesień 2018 r.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Jak poradzić sobie z wprowadzeniem zmian ustrojowych do statutów? Jak zapewnić ich zgodność z przepisami znowelizowanych ustaw? Gdzie czyhają pułapki we wdrażaniu nowych rozwiązań? Jak uniknąć stwierdzenia nieważności przez organy nadzoru? Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zmienić statut w zakresie m. in.:

 

  • nowego sposobu głosowania w radzie,
  • organizacji komisji rozpatrywania skarg, wniosków i petycji,
  • nagrywania i transmisji obrad,
  • nowych uprawnień radnych czy
  • poleceń służbowych przewodniczącego rady gminy.

 

Zapraszamy na szkolenie on-line poświęcone zmianom w statutach jst, na którym zostaną szczegółowo wyjaśnione fundamentalne problemy związane z tym zagadnieniem. Uczestnicy szkolenia będą mogli skorzystać z wyjątkowej możliwości zadania pytania ekspertowi!

Szkolenie jest kierowane w szczególności do urzędników zajmujących się sprawami statutowymi, sekretarzy, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, członków zarządów powiatów i województw oraz radnych rad i sejmików.

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Kiełbus

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji. Doświadczony szkoleniowiec specjalizujący się w prawie samorządowym, procedurze administracyjnej, tworzeniu aktów prawa miejscowego i gospodarce odpadami. Autor wielu publikacji dotyczących prawa samorządowego. Redaktor naczelny czasopisma Prawo Dla Samorządu, ekspert prawny ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 6 września 2018 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com