dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Zmiany w statutach jst – zadania w roku wyborczym

Zmiany w statutach jst – zadania w roku wyborczym
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Nowelizacja samorządowych ustaw ustrojowych wymusza na wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego zmianę lub uchwalenie zupełnie nowych statutów. Musi to nastąpić jeszcze w tej kadencji organów samorządów.

Zmiany ustrojowo-organizacyjne zostały wprowadzone razem ze zmianami w Kodeksie wyborczym. Nałożenie tak istotnego zadania na samorządy w roku wyborczym na pewno nie ułatwi jego wykonania, bowiem wiele nowych przepisów ma charakter polityczny i może służyć bieżącej walce wyborczej. Tym bardziej, że organy obecnej kadencji uchwalą przepisy, które będą stosowane dopiero przez organy wybrane w wyborach samorządowych planowanych na jesień 2018 r.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Jak poradzić sobie z wprowadzeniem zmian ustrojowych do statutów? Jak zapewnić ich zgodność z przepisami znowelizowanych ustaw? Gdzie czyhają pułapki we wdrażaniu nowych rozwiązań? Jak uniknąć stwierdzenia nieważności przez organy nadzoru? Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zmienić statut w zakresie m. in.:

 

  • nowego sposobu głosowania w radzie,
  • organizacji komisji rozpatrywania skarg, wniosków i petycji,
  • nagrywania i transmisji obrad,
  • nowych uprawnień radnych czy
  • poleceń służbowych przewodniczącego rady gminy.

 

Zapraszamy na szkolenie on-line poświęcone zmianom w statutach jst, na którym zostaną szczegółowo wyjaśnione fundamentalne problemy związane z tym zagadnieniem. Uczestnicy szkolenia będą mogli skorzystać z wyjątkowej możliwości zadania pytania ekspertowi!

Szkolenie jest kierowane w szczególności do urzędników zajmujących się sprawami statutowymi, sekretarzy, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, członków zarządów powiatów i województw oraz radnych rad i sejmików.

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Kiełbus

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji. Doświadczony szkoleniowiec specjalizujący się w prawie samorządowym, procedurze administracyjnej, tworzeniu aktów prawa miejscowego i gospodarce odpadami. Autor wielu publikacji dotyczących prawa samorządowego. Redaktor naczelny czasopisma Prawo Dla Samorządu, ekspert prawny ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 6 września 2018 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer - wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com