dostosowanie do infywidualnych potrzeb
dostosowanie do indywidualnych potrzeb
płatność po zrealizowanej usłudze
płatność po zrealizowanej usłudze
Szkolenie online

Zmiany w warunkach technicznych - co przyniesie 2018 r. w zakresie projektowania obiektów budowlanych

Zmiany w warunkach technicznych - co przyniesie 2018 r. w zakresie projektowania obiektów budowlanych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie
Pobierz PDF Wydrukuj Podziel się na Facebooku Udostępnij na Twitterze

Nowelizacja wprowadzi zmiany:

  • w przepisach, których interpretacja i stosowanie w praktyce sprawiało znaczne trudności projektantom, inwestorom oraz organom administracji architektoniczno-budowlanej
  • w zabudowie jednorodzinnej przykładowo w zakresie sytuowania budynków, braku możliwości rozbudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego na dotychczasowych zasadach czy zmianie regulacji w zakresie odległości miejsc postojowych od okien tych budynków

 

Szczegóły szkolenia

Korzyści

Korzyści

Nowelizacja wprowadzi zmiany w przepisach, których interpretacja i stosowanie w praktyce sprawiało znaczne trudności projektantom, inwestorom oraz organom administracji architektoniczno-budowlanej. Przykładem takiej regulacji jest § 12 r.w.t. dotyczący sytuowania budynku na działce.

 

Według nowej regulacji odległości mają być mierzone od granicy działki, na której budynek się znajduje a nie, jak dotychczas, od granicy sąsiedniej działki budowlanej. Ma to olbrzymie znaczenie dla inwestorów, którzy do tej pory mogli zbliżać budynki dowolnie do granicy swojej działki, jeśli tylko sąsiednia działka nie stanowiła działki budowlanej.

 

Podobnie wygląda sytuacja ze zmianą § 19 r.w.t. dotyczącego odległości stanowisk postojowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi. Odległości te są uzależnione od liczby stanowisk w tzw. zgrupowaniu. Dotychczasowe przepisy umożliwiały wykazywanie, że w ramach jednego terenu parkingowego można wydzielić kilka zgrupowań a tym samym zmniejszyć ich odległość od okien.

 

Nowe przepisy wprowadzają definicję parkingu, na który składają się zarówno miejsca postojowe, jak i dojazdy je łączące. W praktycznym stosowaniu tego przepisu pojawi się więc problem czy w ramach parkingu można także wydzielić zgrupowania miejsc postojowych czy też odległości określone w § 19 r.w.t. należy odnosić do całego parkingu. Odpowiedź na to pytanie będzie o tyle trudna, że pojęcie „parkingu” nie występuje w przepisach dotyczących odległości miejsc postojowych.

Prelegenci

Prelegenci

Michał Bursztynowicz

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu; ekspert LEX Budownictwo i LEX Ochrona Środowiska; posiada wieloletnie doświadczenie w organie administracji architektoniczno-budowlanej drugiej instancji; w pracy zawodowej zajmuje się także gospodarką nieruchomościami oraz zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, w szczególności gospodarowania odpadami; prowadzi szkolenia z zakresu prawa budowlanego i postępowania administracyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego; autor publikacji z zakresu prawa budowlanego i prawa administracyjnego.

Odbiorcy

Odbiorcy

Szkolenie jest kierowane do uczestników procesu budowlanego, inwestorów, projektantów, wykonawców robót budowlanych oraz innych osób realizujących inwestycje budowlane a także organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godzinie 10:00. 
 
Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.  
 
Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.
 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Serwis Budowlany Silver/Gold/Platinum, Budownictwo Standard/Optimum/Premium, LEX Samorząd Terytorialny, LEX Samorząd Terytorialny Plus, LEX Navigator Postępowanie Administracyjne, LEX Navigator Prawo Budowlane, LEX Gamma Biznes.


WAŻNE
Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay)

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Agnieszka Koziarek, agnieszka.koziarek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia online:
magdalena.karasek@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com