Szkolenie online

Bezpieczna komunikacja lekarza z pacjentem poza gabinetem

Bezpieczna komunikacja lekarza z pacjentem poza gabinetem
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dobie transformacji cyfrowej w ochronie zdrowia, relacja między lekarzem a pacjentem zaczyna rozrastać się poza gabinet lekarski do nowych kanałów cyfrowych. Ta ewolucja stanowi nowe wyzwania zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów, szczególnie w obszarze komunikacji, która dziś może odbywać się nie tylko na wielu kanałach, ale też w różnych odstępach czasowych. Celem webinaru jest przybliżenie i zrozumienie nowych kanałów komunikacji zdalnej lekarz-pacjent, a także poznanie i uporządkowanie zasad i obowiązków prawnych wobec lekarza w komunikacji pisemnej poza gabinetem tj. przez SMS, emaile lub wiadomości w social mediach. Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne wskazówki do stosowania w swojej codziennej pracy.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Dostępne kanały i formy komunikacji zdalnej z pacjentami
2. Algorytm postępowania w komunikacji pisemnej online - czyli prawa i obowiązki lekarza w zależności od kanału komunikacji oraz przypadku pacjenta
3. Najczęstsze nieprawidłowości w komunikacji zdalnej lekarza z pacjentem (przykłady)

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

• lekarzy wykorzystujących w swojej pracy zdalne sposoby komunikacji z pacjentami,
• dyrektorów i kierowników placówek oferujących innowacyjne formy komunikacji ze swoimi pacjentami

Prelegenci

Prelegenci

Jędrzej Stępniowski

Radca prawny posiadający kilkuletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorstw z branży IT, nowych technologii i ochrony zdrowia. Członek International Association of Privacy Professionals (Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów ds. Prywatności). W obszarze ochrony danych osobowych uczestniczy w audytach zgodności i wdrożeniach RODO, pełni funkcję inspektora ochrony danych, a także doradza w bieżących kwestiach. Był również jednym z członków zespołu opracowującego Kodeks postępowania w zakresie przetwarzania danych osobowych dla sektora ochrony zdrowia. W sektorze ochrony zdrowia doradza przedsiębiorcom w bieżących kwestiach dotyczących funkcjonowania podmiotów leczniczych, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów telemedycznych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbędzie się 16 czerwca 2023 roku o godz. 12:00. Potrwa 90 minu.

 

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu na górze tej strony.
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

LEX Ochrona Zdrowia (Standard, Optimum, Premium) 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com