Szkolenie online

Koronawirus - uprawnienia i obowiązki pracodawcy i pracownika

Koronawirus - uprawnienia i obowiązki pracodawcy i pracownika
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej wątpliwości dotyczących prawidłowego postępowania pracodawców w kontekście możliwości zarażeniem koronawirusem. Problem jest tym większy, że w przepisach prawa pracy brak jest kompleksowych regulacji dedykowanych tego typu zagrożeniom. Pojawiają się pytania na temat tego, jakie przyjąć zasady postępowania dla pracownika i pracodawcy w przypadku możliwości zarażenia koronawirusem. Liczne wątpliwości dotyczą problemu podróży służbowych, a także działań jakie może podjąć pracodawca, gdy któryś z jego pracowników wraca z urlopu z terenu zagrożonego koronawirusem – wysłać do lekarza czy dopuścić do pracy?

 

Szanowni Państwo, z powodu dużego zainteresowania szkoleniem uprzejmie informujemy, iż limit miejsc na szkolenie został wyczerpany.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W kontekście narastającego problemu i konieczności podejmowania często skomplikowanych decyzji należy przypomnieć sobie jakie przepisy prawa pracy pracodawca ma do dyspozycji oraz poznać stanowiska i zalecenia organów takich jak PIP, PIS, ZUS, MEN. Warto również zapoznać się z nowymi rozwiązaniami prawnymi ukierunkowanymi na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Nowa ustawa, która została przyjęta przez Sejm 2 marca br., zawiera regulacje skierowane m.in. do pracodawców oraz pracowników będących rodzicami.

 

W trakcie spotkania odpowiemy na m.in. na pytania:

Czy pracodawca może wysłać pracownika w podróż służbową do kraju, gdzie występuje duże ryzyko zainfekowania koronawirusem? Czy pracownik może odmówić takiego wyjazdu?

 

Czy pracodawca może wysłać pracownika na dodatkowe badania lekarskie, w przypadku, gdy ten źle się czuje albo wrócił z kraju gdzie występuje duże ryzyko zainfekowania?

 

Czy pracodawca może bez zgody pracownika zwolnić go z obowiązku świadczenia pracy? Jakie muszą zostać spełnione przesłanki, żeby można było zarządzić tzw. pracę zdalną?

 

Czy pracownik ma prawo do dodatkowych dni wolnych w przypadku zamknięcia żłobka przedszkola, czy klubiku dziecięcego?

 

Jakie świadczenia przysługują pracownikowi w związku z nieświadczeniem pracy w wyniku zastosowania przez pracodawcę środków profilaktyki, a także kwarantanny?

Prelegenci

Prelegenci

dr Anna Sokołowska

Ekspert Centrum Pomocy Profesjonalisty Doradztwo Kadrowe. Prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywała zajmując się w ramach pracy zawodowej pracami o charakterze opiniodawczym, legislacyjnym oraz nadzorczym nad działalnością kontrolną inspektorów pracy. Koordynator i uczestnik projektów krajowych i międzynarodowych oraz kampanii społecznych w obszarze ochrony pracy. Wykładowca na uczelniach wyższych, recenzent publikacji i prac dyplomowych, trener i doradca w zakresie stosowania przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, autor publikacji oraz uczestnik konferencji związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy w praktyce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie. Ukończyła Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz w 2000 r. złożyła egzamin państwowy i otrzymała uprawnienia inspektora pracy.

 

 

 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szanowni Państwo, z powodu dużego zainteresowania szkoleniem uprzejmie informujemy, iż limit miejsc na szkolenie został wyczerpany.

 

Szkolenie online odbędzie się 11 marca 2020 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige; Serwis HR Gold/Prestige; HR Premium; LEX HR; Kadry Standard/Optimum/Premium; BHP Standard/Optimum/Premium; Serwis BHP Gold/Prestige; Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum; Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold; Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver/Gold; Vademecum Dyrektora Finansowego; Vademecum Doradcy Podatkowego; Vademecum Biegłego Rewidenta
Finanse Premium; Księgowość Standard/Optimum/Premium; Księgowość w Administracji Standard/Optimum; Context Podatki; Navigator Procedury Podatkowe; Gamma Biznes, Prawo Oświatowe Optimum/Premium/Standard

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com