Szkolenie online

Nowe zasady wykonywania zawodów medycznych w świetle ustawy o niektórych zawodach medycznych

Nowe zasady wykonywania zawodów medycznych w świetle ustawy o niektórych zawodach medycznych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W dniu 26 marca 2024 r. wejdzie w życie ustawa o niektórych zawodach medycznych. Po raz pierwszy na poziomie ustawowym uregulowano zasady wykonywania kilkunastu zawodów medycznych, a także ich rozwoju zawodowego oraz ponoszenia odpowiedzialności zawodowej. Chcąc przybliżyć, jak ustawa wpłynie na uprawnienia oraz obowiązki osób wykonujących 15 zawodów medycznych oraz niektórych dietetyków, a także kierowników podmiotów leczniczych oraz pracodawców ich zatrudniających, zapraszamy już 14 marca na specjalne szkolenie. Podczas webinaru przybliżymy, na jakich zasadach wykonywane będą określone w ustawie zawody medyczne, jak i kiedy uzyskać obowiązkowy wpis do centralnego rejestru oraz jakie uprawnienia uzyskają względem pacjentów osoby wykonujące zawody medyczne uregulowane w ustawie. Wyjaśnimy również warunki ich rozwoju zawodowego oraz zasady ponoszenia odpowiedzialności zawodowej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Zawody medyczne objęte ustawą oraz kwalifikacje wymagane do ich wykonywania
 2. Wpis do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego
 3. Wykonywanie zawodów medycznych – czynności zawodowe, formy prawne, obowiązki wobec pacjentów, wgląd do dokumentacji medycznej
 4. Ustawiczny rozwój zawodowy
 5. Odpowiedzialność zawodowa osób wykonujących zawód medyczny

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

 • osób wykonujące zawody medyczne wskazane w ustawie o niektórych zawodach medycznych,
 • kierowników podmiotów leczniczych oraz pracodawców osób wykonujących zawody medyczne

Prelegenci

Prelegenci

Alicja Kociemba

Alicja Kociemba

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Zapobiegania Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Adwokat wpisany na listę Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu oraz mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Poznaniu. Autorka analiz i opracowań praktycznych, współautorka książek o tematyce prawniczej dla praktyków, uczestniczka projektów badawczych. Posiada doświadczenie procesowe w sprawach karnych, dyscyplinarnych, cywilnych oraz pracowniczych, powiązanych z wykonywaniem zawodów medycznych oraz udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Zajmuje się praktycznymi aspektami zagadnień prawnych dotyczących pracowników ochrony zdrowia. Przeprowadziła liczne szkolenia dla osób wykonujących zawody medyczne.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbędzie się 14 marca 2024 roku o godz. 12:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu na górze tej strony.
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

LEX Ochrona Zdrowia (Standard, Optimum, Premium) 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com