Szkolenie online

Obowiązki szpitali i przychodni dotyczące ochrony sygnalistów

Obowiązki szpitali i przychodni dotyczące ochrony sygnalistów
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Projektowana ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa (tzw. ustawa o sygnalistach), nakłada szereg nowych obowiązków na wskazane w niej podmioty, w tym również placówki ochrony zdrowia. W ramach szkolenia omówiony zostanie zakres podmiotowy tejże ustawy, warunki, jakie musi spełnić osoba zgłaszająca aby uzyskać ochronę a także jak powinien wyglądać system zgłaszania nieprawidłowości w podmiocie leczniczym. W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają też cenne informacje ułatwiające wdrożenie nowych przepisów w swojej placówce.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

  1. Zakres podmiotowy ustawy - jakich placówek ochrony zdrowia dotyczy?
  2. Kim jest sygnalista w podmiocie leczniczym?
  3. Jakie obowiązki nakłada ustawa na szpitale i przychodnie?
  4. Rodzaje zgłoszeń naruszeń
  5. Procedura dokonywania zgłoszeń przez sygnalistów w placówce medycznej
  6. Przykłady naruszeń w podmiocie wykonującym działalność leczniczą.

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Łokaj

Radca prawny, partner w Gardens Tax&Legal Wilk Latkowski Łokaj Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowy sp. p., współautor podcastu „Recepta na Przepis”, skierowanego do branży medycznej i farmaceutycznej. Szkoleniowiec i prelegent podczas zjazdów i konferencji managerów ochrony zdrowia i lekarzy. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc w obsłudze prawnej dużych placówek ochrony zdrowia, m. in. szpitali klinicznych, a także medycznych towarzystw naukowych oraz lekarskich praktyk zawodowych. Specjalista w dziedzinie prawa medycznego i prawa ochrony zdrowia. Jako ekspert współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer przy publikacjach książkowych i elektronicznych oraz uczestnicy w konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce ochrony zdrowia oraz ochrony danych osobowych.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 26 stycznia 2022 r. o godzinie 13:30. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:30 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com