Szkolenie online

RODO w ochronie zdrowia po zmianach sektorowych

RODO w ochronie zdrowia po zmianach sektorowych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Wejście w życie RODO wymusiło na placówkach ochrony zdrowia przeprowadzenie licznych zmian dostosowawczych. Przez dłuższy czas pozostawało jednak sporo niewiadomych związanych z prawidłowym stosowaniem nowych przepisów, wynikających m.in. z braku wyraźnych regulacji krajowych dotyczących zagadnienia ochrony danych osobowych. Taki stan rzeczy ma się jednak zmienić w związku z wejściem w życie tzw. ustawy sektorowej, dostosowującej przepisy polskich ustaw (w tym kilkunastu aktów regulujących codzienne funkcjonowanie podmiotów wykonujących działalność leczniczą) do RODO.

 

Mając na uwadze wpływ nowelizacji na działanie jednostek medycznych, zapraszamy na specjalne szkolenie on-line, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00. Poświęcone one będzie omówieniu kluczowych modyfikacji, jakie w zakresie o ochrony danych osobowych wprowadzi w polskich przepisach wspominany akt. 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Nasz prelegent - Maciej Łokaj - opowie zarówno o przepisach ściśle sektorowych, obejmujących m.in. ustawę o działalności leczniczej czy ustawę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, jak i ogólnych zmianach wprowadzonych w Kodeksie pracy czy Prawie zamówień publicznych. Uczestnicy szkolenia będą mogli również zadać naszemu prelegentowi pytanie dotyczące ich wątpliwości związanych z nowymi przepisami.

 

Dzięki webinarowi dowiesz się m.in.

 

- w jakich pomieszczeniach w szpitalach i przychodniach może być prowadzony monitoring

- jak prawidłowo poinformować pacjentów o stosowaniu monitoringu

- czy placówki medyczne muszą zawierać z NFZ umowy o powierzeniu przetwarza danych osobowych

- jakie zmienią się zasady pobierania opłat z tytułu udostępniania dokumentacji medycznej

- jakie dane osobowe może przetwarzać pracodawca.

 

Szkolenie kierowane jest zarówno do szeroko rozumianej grupy managerów ochrony zdrowia, jak również przedstawicieli zawodów medycznych (zwłaszcza prowadzących praktyki zawodowe lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów).

Prelegenci

Prelegenci

Maciej Łokaj

Radca prawny, partner w Gardens Tax&Legal Wilk Latkowski Łokaj Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowy sp. p., współautor podcastu „Recepta na Przepis”, skierowanego do branży medycznej i farmaceutycznej. Szkoleniowiec i prelegent podczas zjazdów i konferencji managerów ochrony zdrowia i lekarzy. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc w obsłudze prawnej dużych placówek ochrony zdrowia, m. in. szpitali klinicznych, a także medycznych towarzystw naukowych oraz lekarskich praktyk zawodowych. Specjalista w dziedzinie prawa medycznego i prawa ochrony zdrowia. Jako ekspert współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer przy publikacjach książkowych i elektronicznych oraz uczestnicy w konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce ochrony zdrowia oraz ochrony danych osobowych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 13:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 12:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Zdrowia;LEX Ochrona Zdrowia Standard/Optimum/Premium; LEX Medica - pakiet Kadry Standard/Optimum/Premium, pakiet Dział prawny Standard/Optimum/Premium, pakiet Ochrona Zdrowia,pakiet Ochrona Zdrowia Standard/Optimum/Premium; Ochrona Danych Osobowych


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com