Szkolenie online

Zdarzenia niepożądane w placówce medycznej - zadania kadry zarządzającej oraz personelu

Zdarzenia niepożądane w placówce medycznej - zadania kadry zarządzającej oraz personelu
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Zdarzenia niepożądane stanowią nieodzowny element procesu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej opieki zdrowotnej w szpitalach. Szacuję się, że w około 10 proc. hospitalizacji może dochodzić do nieoczekiwanych zdarzeń, które wynikają z błędów medycznych. Rzeczywista skala zdarzeń niepożądanych w Polsce jest jednak trudna do oszacowania. W obawie przed potencjalnymi konsekwencjami personel medyczny często bowiem nie zgłasza zaistniałych nieprawidłowości. Czy jednak lekarze oraz pielęgniarki rzeczywiście powinni się bać?
Jakie są instrumenty ochrony osób zgłaszających zdarzenia niepożądane oraz czy rzeczywiście każdą nieprawidłowość należy raportować? Jak wygląda procedura postępowania po wystąpieniu zdarzenia? Jakie nieprawidłowości przydarzają się w placówkach najczęściej oraz jak można im zapobiec? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas szkolenia online, które odbędzie się 30 czerwca.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

W ramach szkolenia dr n. med. Marek Tombarkiewicz kompleksowo omówi zasady zgłaszania zdarzeń niepożądanych w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla lekarzy i pielęgniarek, którzy są narażeni na popełnianie zdarzeń niepożądanych oraz osób zarządzających podmiotami leczniczymi, które decydują o formie wewnętrznego trybu zgłaszania zdarzeń niepożądanych. Poniżej udostępniamy Państwu program szkolenia:


• Przyjęta w Polsce definicja zdarzenia niepożądanego (czym jest i kiedy mamy do czynienia ze zdarzeniem niepożądanym)
• Podstawy prawne/Standardy akredytacyjne CMJ (w jaki sposób w Polsce ukształtowano regulacje prawne dotyczące zdarzeń niepożądanych oraz swoboda w kształtowaniu modelu w konkretnej placówce)
• Sposób postępowania po wystąpieniu zdarzenia niepożądanego. Sorry Works. (omówienie procedury zgłaszania oraz obsługi zdarzeń niepożądanych z perspektywy personelu medycznego oraz kadry zarządzającej)
• Katalog najczęściej występujących ZN (jakie nieprawidłowości najczęściej zdarzają się w szpitalach oraz jak można ich uniknąć)
• Kultura No-fault. Podejście międzynarodowe i krajowe (skupienie się na tym „czy pacjent doznał szkody?”, a nie „kto zawinił?")

Prelegenci

Prelegenci

dr n. med. Marek Tombarkiewicz

Lekarz, doktor nauk medycznych. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, Specjalista medycyny ratunkowej. W latach 2016-2018 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wizytator Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Prowadzi szkolenia z zakresu jakości i bezpieczeństwa w systemie ochrony zdrowia. Obecnie jest Dyrektorem Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe: Medycyna Bólu oraz menedżerskie z zakresu Zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z zakresu Prawa medycznego, bioetyki z elementami socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Program Master of Business Administration w ochronie zdrowia na Uczelni Łazarskiego.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 30 czerwca 2020 r. o godzinie 14:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 13:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: 

LEX Compliance RODO

LEX Ochrona Zdrowia

LEX Ochrona Zdrowia Optimum/ Premium/ Standard

Progmedica

Progmedica Basic

 

 

 

 

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Chrome, Mozilla Firefox ) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com