Szkolenie online

Zgoda pacjenta - kiedy, na co i w jakiej formie?

Zgoda pacjenta - kiedy, na co i w jakiej formie?
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Wyrażenie zgody na udzielenie świadczenia zdrowotnego jest jednym z najważniejszych praw pacjenta. Charakter tego uprawnienia sprawia, że właściwe odebranie zgody musi być codzienną praktyką w placówkach ochrony zdrowia. Podczas szkolenia, opiszemy rodzaje zgody oraz omówimy sposób odbierania zgody od pacjentów w kontekście ich wieku, stanu zdrowia i statusu prawnego. Wskażemy też, w oparciu o przykłady z praktyki, kiedy zgoda pacjenta może okazać się nieważna i jak należy się przed taką sytuacją chronić.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Pojęcie prawa pacjenta do wyrażenia zgody i definicja świadczenia zdrowotnego
2. Rodzaje zgody (domniemana, ustna, pisemna)
3. Zgoda w kontekście określonych grup pacjentów (pacjenci małoletni, pacjenci między 16 a 18 rokiem życia, osoby ubezwłasnowolnione, pacjenci nieprzytomni)
4. Zgoda opiekuna faktycznego
5. Odbieranie zgody świadomej

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

• kierowników podmiotów leczniczych oraz dyrektorów medycznych
• pełnomocników ds. praw pacjenta
• personelu medycznego

Prelegenci

Prelegenci

Mateusz Kępa

Prawnik i trener biznesu, specjalizuje się w prawie medycznym. W latach 2015-2020 pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta, prowadził też z ramienia Biura liczne kontrole. Zarządzał zespołem prawników opiniującym projekty legislacyjne i wydającym opinie prawne oraz przygotowywał projekty ustaw i rozporządzeń w zakresie prawa medycznego. Aktualnie jest konsultantem ds. prawa medycznego oraz inspektorem ochrony danych w Ottobock Polska Sp. z o.o. oraz w Grupie Medycznej Tommed.
W latach 2022-2023 przeprowadził we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta serię szkoleń dla 600 podmiotów leczniczych pt. „Standardy przestrzegania praw pacjenta. Procedury i dobre praktyki".

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbędzie się 11 lipca 2024 roku o godz. 12:00. Potrwa 90 minut.

 

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu na górze tej strony.
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

LEX Ochrona Zdrowia (Standard, Optimum, Premium) 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
99,00 zł/ os netto ( 121,77 zł/os brutto )
Termin i miejsce:
Wkrótce nowe terminy
Czas trwania:
90 minut

Zgłoszenia

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com